Kā sava darba veikšanas gaitā galveno īstenojamo uzdevumu esmu izvirzījis noteikt cik lielā mērā dažādu valstu investīcijas atšķirīgās Latvijas tautsaimniecības nozarēs ir spējušas ietekmēt Latvijas ekonomisko situāciju un kāda ir sakritība starp investīciju apjomu, dinamiku un izlietojumu pa nozarēm un no tām gūto ekonomisko labumu iekšzemes kopprodukta apjoma pieauguma veidā.
Galvenā kvalifikācijas darba izstrādes gaitā izmantotā literatūra ir statistikas dati, ko apkopojušas dažādas valsts institūcijas, taču plaši izmantošu arī investīciju teoriju saturošas publikācijas, zinātniskus pētījumus, dažādu autoru publikācijas internetā un citus informāciju avotus, kas sniegtu informāciju par ar investīcijām saistītiem procesiem Latvijā. Apkopojot informāciju, nereti nonācu pie secinājuma, ka dati par investīciju dinamiku ir ļoti plaši pieejami, tomēr nereti tā ir diezgan vispārīga un sniedz informāciju tikai par galvenajām tendencēm tautsaimniecībā, tomēr daudz retāk sniedz piemērus, kas ļautu pilnvērtīgāk aptverti investīciju radīto efektu uz tautsaimniecību.
Darba izstrādē galvenokārt izmantošu statistikas analīzes metodi, vienlaikus sasaistot iegūtos rezultātus ar teorētiskām zināšanām, praksē novērotām parādībām un savu personīgo vai ekonomikā atzītu ekspertu viedokli par tautsaimniecībā novērotajiem procesiem. Lai atdzīvinātu visumā diezgan formālā stilā veidoto kvalifikācijas darbu, vietumis izmantošu arī samērā nenozīmīgus, tomēr saturiski interesantus statistikas datus, kas kaut arī nesniedz ne mazāko priekšstatu par investīciju procesiem valstī, tomēr norāda uz daudzajiem izņēmumiem un atkāpēm no vispārējās informācijas un palīdz gūt pilnīgāku priekšstatu par ekonomiskajiem ar investīciju piesaisti, izlietojumu un to atdevi saistītajiem procesiem. Izvirzītā mērķa sasniegšanai, pirmkārt, vērsīšu uzmanību uz investīciju politikas un ekonomiskās būtības teorētiskajiem apstākļiem, iepazīstinot lasītāju ar investīciju jēdzienu un galvenajiem sekmīgas investīciju piesaistīšanas priekšnoteikumiem. Kā nākamo plāna punktu, kas jāīsteno, lai pavirzītos tuvāk izvirzītajam mērķim, esmu nolēmis veikt padziļinātu investīciju statistikas un ar investīcijām saistītu pētījumu, kā arī praktiskas pasaulē novērotas pieredzas analīzi. Šī punkta izstrādes gaitā būtu jāizprot investīciju vides pozitīvos un negatīvos apstākļus, kas lielā mērā pēdējos gados ir noteikusi ekonomikas attīstības tendences.…