SECINĀJUMI
1. Bakalaura darbā izvirzītā hipotēze par datortomogrāfijas izmeklējumu kvalitāti
ietekmējošajiem izvēlētajiem tehniskajiem parametriem, pielietotajām imobilizācijas ierīcēm un iespējamajiem artefaktiem pēc pētījumā iegūtajiem un aprakstītajiem datiem tiek pierādīta, jo tehniskie parametri netiek pielāgoti katram pacientam atsevišķi, bet lietoti standartprotokolā iestatītie tehniskie parametri, kā rezultātā gadījumos, kad izmeklējuma attēlos anatomisko struktūru vizualizācija ir nepietiekama bija nepieciešams mainīt iestatītos parametrus attiecīgi pēc pacienta konstitūcijai un citiem ārējiem faktoriem, kā imobilizācijas ierīču pielietojuma, kas izmantojot nepietiekamus tehniskos datus pasliktina attēla kvalitāti un attēlos ir vizualizējami artefakti.
2. Pētījuma gaitā tiek secināts, ka izmeklējuma attēlu kvalitāti būtiski ietekmē artefakti, jo 68% izmeklējumu tikai novēroti, kustību, metāla, ģipša un ārējo fiksācijas iekārtu radītie artefakti.
3. Pētījuma gaitā tiek secināts, ka izvēloties FOV bieži tiek nepilnīgi izvēlēts
rekonstrukcijas lauka nepieciešamais apjoms un tā rezultātā tiek zaudēta daļa no
nepieciešamās izmeklējamās zonas informācijas, kā rezultātā nav iespējams pilnīgi izvērtēt visas ceļa locītavas anatomiskās struktūra.
4. Pētījuma gaitā tiek secināts, ka ceļa locītavas pareiza pozicionēšana ir nozīmīgs
faktors izmeklējuma kvalitātei, jo tikai 26 izmeklējumos pozicionēšana ir veikta precīzi, bet 24 izmeklējumos tiek novērota ceļa locītavas saliekšana un rotācija.…