NOBEIGUMS
Analizējot ar pētāmo tēmu saistītus literatūras avotus, normatīvos aktus un tiesu nolēmumus, darba autors ir nonācis pie sekojošiem secinājumiem, kā arī piedāvā to risinājumus.
1. Secinājums.
Normatīvajos aktos vispārināti noteikts, ka braukšanas apmācības procesa gaitā par transportlīdzekļa vadītāju atzīstams apmācības veicējs, tādējādi noņēmis jebkādu atbildību no apmācāmās personas, ja apmācības procesa gaitā ir radušās krimināltiesiskas sekas, kas var veicināt tiesisko nihilismu no apmācāmās personas puses, kā arī netiek veidota ceļu satiksmes kultūra no topošo transportlīdzekļu vadītāju puses.
Priekšlikums.
Darba autors piedāvā papildināt Krimināllikumu ar 2622.pantu šādā redakcijā:
2622.pants „Transportlīdzekļa vadītājs. Persona, kas vada transportlīdzekli”
“Ar transportlīdzekļa vadītāju, personu, kas vada transportlīdzekli, kura norādīta šā likuma 262.panta pirmajā daļā un 2621.panta pirmajā daļā, jāsaprot, faktisko transportlīdzekļa vadītāju, t.sk. apmācāmo personu mācību braukšanas laikā.”
2. Secinājums.
Latvijas likumdevējs Ministru kabineta noteikumos Nr.279 “Ceļu satiksmes noteikumi” ir ietvēris 21.nodaļu, kur noteikts kādā veidā jānotiek transportlīdzekļa vadītāja praktisko iemaņu apmācības procesam, kā arī ar Ceļu satiksmes likumu ir noteicis apmācāmās personas pienākumus, nosakot pie kādiem apstākļiem nav iespējams transportlīdzekļa vadīšanas apmācības process. …