Otrās daļas secinājumi
Pamatojoties uz praktisko pētījumu rezultātiem, formulēti šādi secinājumi.
1. Gan topošie tēvi, gan esošie ziņu par partneres grūtniecību ir uztvēruši ar prieku, sajūsmu, kas arī vienā gadījumā mijies ar nelielām bailēm par nezināmo.
2. Atbalsts, ko pirmsdzemdību tēvi grasās sniegt ir gan fizisks, gan emocionāls, gan arī finansiāls.
3. Visi respondenti atzina, ka iesaistīsies grūtniecības aprūpes procesā un ka tā ir privilēģija, kaut arī līdz šim nezināja, ko tas sevī ietver.
4. Vīrietis savai partnerei ir atbalstošais personāls nr.1 visā grūtniecības un dzemdību laikā.
5. Vīrieši ir gatavi un piedalās vecāku sagatavošanās kursos, jo tas vairāk viņus sagatavos dzemdībām, kā arī labprāt apemklē USG vizītes, uzsverot, ka grūtnieču uzskaites vizītes nav tik aktuālas vīriešiem.
6. Visi partneri ir gatavi iesaistīties dzemdību procesā, atbalstīt partneri gan emocionāli, gan morāli. Palīdzēt un atgādināt par pareizu elpošanu, motivēt, fiziski palīdzēt ar dzemdību pozu ieņemšanu un būt līdzās.
7. Tēvi labprāt kopā ar grūtnieci plāno uzturu, dodas pastaigās un nododas citās dažādās fiziskās aktivitātēs, piemēram, apmeklē baseinu.
8. Partneri visas grūtnieces untumus ir spējuši pieņemt, bet dažkārt nav sapratuši spēcīgās garastāvokļa maiņas, nevarīgumu, miegainībumu, lielās kaprīzes. Nedaudz jūtas apbēdināti par to, ka ir ierobežoti izklaižu ziņā – nevar doties kopīgos izbraucienos ar moci vai apmeklēt skaļus koncertus.
…