Šajā darbā tiek aplūkota pensiju sistēma Latvijā un Igaunijā, galveno uzmanību pievēršot trešajam pensiju līmenim – iedzīvotāju privātajiem ieguldījumiem un uzkrājumiem vecumdienām.
Tā kā pensiju sistēmas ieviešana gan Latvijā, gan Igaunijā notika gandrīz paralēli viena otrai un ļoti līdzīgi, tad arī teorijas daļā to attīstība tiks apskatītas paralēli viena otrai, galveno uzmanību tomēr pievēršot Latvijas privāto pensijas fondu pārvaldes tirgum.
Darbā autors ir izvirzījis sekojošu hipotēzi – privāto pensiju fondu tirgus Latvijā un Igaunijā ir veiksmīgi uzsācis savu attīstību, taču pilns potenciāls vēl nav sasniegts, galvenokārt iedzīvotāju neinformētības un vispārējas informācijas trūkuma dēļ.
Diplomdarba mērķis ir salīdzināt Latvijas un Igaunijas privāto pensiju fondu tirgus savā starpā un ar privāto pensiju fondu tirgiem citur pasaulē un noskaidrot, kādas ir šo tirgu attīstības perspektīvas.
Lai sasniegtu darba mērķi un pierādītu izvirzīto hipotēzi, ir noteikti šādi uzdevumi:
1)apskatīt Latvijas un Igaunijas pensiju sistēmu izveides vēsturi;
2)noskaidrot privāto pensiju fondu ieviešans nepieciešamību un ieguvumus;
3)apskatīt privātas brīvprātīgas pensiju shēmas piedāvātos pensiju plānus;
4)izvērtēt privāto pensijas fondu darbību laika posmā līdz 2009.gadam;
5)noskaidrot privāto pensijas fondu pārvaldes tirgus iespējamo attīstības potenciālu;
6)uz analizēto datu un veikto prognožu aprēķina pamata izdarīt secinājumus un sniegt priekšlikumus privāto pensiju fondu tirgus attīstības sekmēšanai.
Diplomdarba pētījumu objekts ir Latvijas un Igaunijas pensiju sistēma.
Diplomdarba pētījumu priekšmets ir privāto pensiju fondu tirgus.…