Secinājumi
Izanalizējot iegūtos datus ir sasniegts darba mērķis – noskaidrot sieviešu informētību par krūts vēža agrīno profilaksi Bauskas pilsētā. Darbā izvirzītie uzdevumi ir izpildīti: pirmajā daļā ir izpētīta zinātniskā literatūra un pētījumi par krūts vēzi un tā profilaksi, ir izveidota anketa, un veikts pētījums ģimenes ārstu praksēs Bauskas pilsētā, iegūtie dati ir izanalizēti.
Darba autore, balstoties uz iegūtajiem datiem, izdara šādus secinājumus:
1. Pacientēm tika izdalītas 100 anketas ģimenes ārstu praksēs Bauskas pilsētā – sieviešu atsaucība bija ļoti laba, visas anketas tika pareizi aizpildītas, un bija iespējams tās tālāk analizēt pētījumā.
2. Vislielākā atsaucība novērojama starp sievietēm vecumā no 51 – 60 g., jo šī vecuma īpatsvars ir dominējošs Bauskas pilsētas ģimenes ārstu praksēs.
3. No 100 aptaujātajām sievietēm 72 ir veikušas mammogrāfiju, tas ir vērtējams kā salīdzinoši labs, taču ne pietiekams rādītājs.
4. Sievietes nepietiekami veic krūšu pašizmeklēšanu, tikai 20 sievietes no 100 to dara regulāri, katru mēnesi, un tikpat daudzas to dara retāk kā reizi gadā. No tā darba autore secina, ka sievietes nezina, cik tas ir svarīgi, iespējams, nav informētas, ka pasaulē ir dati, kuri apstiprina, ka tieši krūšu pašizmeklēšanas laikā tiek atklāti 7-10% no krūts vēža gadījumiem, bijuši pat dati, ka sievietēm bijušas pseidonegatīvas mammogrāfijas atbildes, bet atradne konstatēta tieši krūšu pašizmeklēšanas laikā.
5. Sievietes ir maz informētas un maz pielieto – tikai 26% - mobilās lietotnes, attiecībā uz atgādinājumiem par krūšu pašizmeklēšanu un mammogrāfijas veikšanu. Neinformētība – 74%.
…