Latvijas ekonomika pašlaik piedzīvo attīstības posmu, pielāgojoties jaunajai realitātei, kā tas notiek arī citām Eiropas Savienības (turpmāk - ES) valstīm. Latvija progresē un regulāri piedāvā paaugstināt darba algas, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Tas attiecas arī uz ārzemniekiem
Katrā valstī ir tiesības noteikt un izveidot savas nacionālās intereses migrācijas politikā, kuras galvenais mērķis un nosacījums ir kontrolēt personas, kuras nav piederīgas šai valstij. Viena no šīs kontroles instrumentiem ir uzturēšanās atļaujas izsniegšana. Šis likums attiecas ne tikai uz Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, bet arī uz ārzemniekiem, kuriem ir noteikti tiesību un noteikumu ierobežojumi, kuriem jāievēro ārzemniekiem.
Lai ārzemnieks varētu uzturēties Latvijā ilgāk par 90 dienām pusgada laikā, sākot no pirmās ieceļošanas dienas, tam nepieciešama uzturēšanās atļauja. Ko nozīmē uzturēšanās atļauja? Uzturēšanās atļauja ir dokuments, kas piešķir tiesības ārvalstniekam uzturēties Latvijas Republikā ilgāk par 90 dienām pusgada laikā un līdz noteiktam laikam, kas nevar pārsniegt 5 gadus. Pastāv divi veidi uzturēšanās atļaujas: termiņuzturēšanās atļauja un pastāvīgā uzturēšanās atļauja.
Imigrācijas likumā ir noteikta ārzemnieku grupa, kura tiek piešķirta priekšrocības un tiesības saņemt atbalstu no valsts, proti, pabalstu. Valsts pabalsts tiek piešķirts konkrētiem ārzemniekiem, kuri ir saņēmuši uzturēšanās atļaujas, pamatojoties uz Imigrācijas likumu, un kuri ir palikuši bez darba.
…