Agresija skolā
Materiālais stāvoklis
Gandrīz jebkurā skolā skolēnu starpā (īpaši mazākajās klasēs) tiek šķiroti tie, kuri ir turīgāki un tie, kuri ir mazāk turīgi. Tie, kuri ir mazāk turīgi, varbūt nevar atļauties tik dārgas un labas drēbes kā citi klases biedri, bieži vien tiek apsmieti.
Kādēļ tā notiek? Parasti šie “apsmējēji” ir tie, kuri nāk no turīgākajām ģimenēm, jo vecāki nav iemācījuši saviem bērniem, ka ne visi dzīvo tieši tāpat, ka pasaulē dzīvo arī tādi cilvēki, kuri dažādu iemeslu dēļ ir nabadzīgi, un ka viņiem vajag palīdzēt, nevis tos apsmiet. Bērniem paaugoties, viņi paši parasti jau to saprot, un agresija pret šiem bērniem norimst, taču viņi neaizmirst pāridarījumu, kas pēc tam var ietekmēt visu viņu atlikušo dzīvi – šie bērni var kļūt klusi, noslēgti.
Šajā gadījumā piemērs varētu būt, ka kāds sākumskolas skolēns, kurš arī nāk no ne tik turīgas ģimenes, vienmēr ir spiests nonēsāt savu vecāku brāļu vai māsu drēbes, taču pārējie klases biedri vienmēr tiek pie jauna apģērba, viņiem varbūt ir jaunākie mobilie telefoni, utml. Šis viens ne tik turīgākais klases biedrs tiek apsmiets, parasti starpbrīžos viņi sēž vieni paši, viņi ir noslēgti un klusi. Šajā gadījumā skolotājam vajadzētu šo problēmu pamanīt un censties to risināt.
Kā panākt to, lai šādas problēmas nerastos? Uzskatu, ka galvenais šajā gadījumā ir vecākiem mācīt saviem bērniem, ka pasaulē dzīvo dažādi cilvēki, un mums katrs no tiem ir jāpieņem tāds, kāds viņš ir.
…