Viena no ANO galvenajām misijām ir cilvēktiesību aizsardzība. ANO ir viena no organizācijām, kas visaptveroši nodarbojas ar cilvēktiesību jautājumiem un izaicinājumiem, ar ko mūsdienās nākas saskarties cilvēcei. Saskaņā ar ANO statūtu 55.pantu, ANO veicina cilvēktiesību un pamatbrīvību vispārēju cienīšanu un ievērošanu bez rases, dzimuma, valodas un ticības atšķirībām.
ANO Ekonomikas un sociālā padome, pamatojoties uz Statūtu 68.pantu, izveidoja ANO Cilvēktiesību komisiju. Izveidotā ANO Cilvēktiesību komisija savos pirmajos divdesmit pastāvēšanas gados nodarbojās ar līgumu izstrādāšanu jeb cilvēktiesību standartu noteikšanu, iedvesmu smeļoties Vispārējā cilvēktiesību deklarācijā. 1967.gadā Ekonomiskā un sociālā padome pilnvaroja komisiju izsākt cīņu pret cilvēktiesību pārkāpumiem. Par galvenajām darbības formām kļuva dažādu tematisku vai konkrētu valsti orientēta kontroles mehānismu radīšana. Tādi bija speciālie ziņotāji, darba grupas un faktu atklāšanas misijas. Kopš deviņdesmitajiem gadiem Cilvēktiesību komisijas uzmanības lokā ir tehniskā palīdzība un palīdzība ar padomu, lai nostiprinātu cilvēktiesību valstīs.
ANO reformu ietvaros tika izveidota ANO Cilvēktiesību padome, kas aizstāja ANO Cilvēktiesību komisiju. 2006. gada 15. martā ar ANO Ģenerālās asamblejas rezolūciju 60/251 tika izveidota ANO Cilvēktiesību padome, kas ir tieši pakļauta Ģenerālai asamblejai. ANO Cilvēktiesību padome uz savu pirmo sesiju sanāca 2006.gada 19.jūnijā. Savā uzrunā ģenerālsekretārs Kofi Anans nosauca ANO Cilvēktiesību padomes izveidošanu par jaunu ēru cilvēktiesību aizsardzības jomā. …