-
Attīstības posmi feminismā
Neskatoties uz to, kad sievietes kādreiz bija tikai mājsaimnieces, kuras rūpējās par bērniem un gatavoja ēst, mūsdienās, pateicoties globalizācijai lomu izmaiņās, sievietes spēlē lomas visās dzīves jomās – ekonomikā, ražošanā, un pat politikā. Atskatoties vēsturē, varam redzēt, ka sievietēm nebija pēdējā loma daudzos svarīgos pasākumos un lēmumu pieņemšanā. Un tieši tas dod iespēju pieprasīt sieviešu tiesības uz vienlīdzību ar vīriešiem gan sociālajā, gan politiskajā dzīvē. Lai noskaidrotu to, kā sievietes kļuva vienlīdzīgas vīriešiem, ir nepieciešams noskaidrotu sieviešu kustības vēsturi, ar tām problēmām, ar kurām sievietes ir saskārušās un visspilgtākajiem sasniegumiem.
Vēsturnieki, kur bija nodevušies sieviešu kustības pētījumiem sieviešu darbības sfērā, kā viņu darītajam darbam, organizācijām, kuras viņas bija izveidojušas, un par viņu izteiktajiem viedokļiem, dzimumu sadalīšanas jautājumā. Vēsturnieki nepētīja viņu darbības politikā, jo uzskatīja, ka politikā pārsvarā darbojas vīrieši un tas ir viņu lauciņš. Šīs kustības teorētiķi deva priekšroku sieviešu vērtības pētīšanai, kuru pirmsākumi ir meklējami tālā pagātnē, kas saistās ar šauro ģimenes sfēru, kas atstāj novārtā sabiedriskās dzīves pētījumus.
Lai pilnībā izprastu sieviešu ietekmi, vēsturi vajadzētu apskatīt no cita skata punkta, uzsverot ne tikai vīriešus, kuri atrodas priekšplānā, bet arī viņu sievu un māsu „figūras”. Ir svarīgi redzēt un izprast sievietes ikdienas dzīvē, darbā.
Feministiskās idejas ir aktuālas arī mūsdienās. Lai arī sievietes ir ieguvušas lielāku vietu zem saules, kā tas bija agrāk, tomēr īsta vienlīdzība starp sievieti un vīrieti nepastāv.…
Mūsdienās, vēl joprojām ir aktuāla tāda problēma, ka sievietes jūtas diskriminētas sabiedrībā, tieši tādēļ es izvēlējos šo tēmu, lai labāk izprastu feminisma teorijas būtību un mēģināt saprast to rašanas avotus. Piemēram, ir valstis, kur feminisms ir ļoti izteikts, pastāv dažādas sieviešu tiesību aizstāvības organizācijas. Mūsdienās feminisms visvairāk ir attīstīts tieši Ziemeļeiropas valstīs. Tai pašā laikā pasaulē pastāv valstis, kur sievietes netiek uzskatītas par līdzvērtīgām, kur sievietes joprojām ir vīra kalpones un sabiedrībā drīkst parādīties tikai ar aizsegtu seju Feminisms (franču: féminisme, atvasināts no latīņu: femina - sieviete) ir pārliecība, ka sievietēm pienākas tādas pašas politiskās, sociālās, seksuālās, intelektuālās un ekonomiskās tiesības kā vīriešiem. Feminisms saistīts ar dažādām sabiedriskajām kustībām, teorijām un filozofijām, kas pēta dzimumu atšķirības, aizstāv sieviešu līdztiesību un aģitē par sieviešu tiesībām un interesēm. Feminisma vēsturē tiek izšķirti trīs „viļņi” jeb pamat posmi. Pirmais vilnis bija 19. gadsimts un 20. gadsimta sākums, otrais bija 1960. un 1970. gadi, un trešais vilnis ir sākot no 1990. gadiem līdz mūsdienām. Feminisma pētnieki iedala kustības vēsturi trīs 'viļņos'. Pirmais vilnis galvenokārt attiecas uz sieviešu kustību par vēlēšanu tiesību piešķiršanu 19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā. Otrais vilnis sākas 1960. gados un saistīts ar kampaņām par sieviešu juridisko un sociālo līdztiesību. Savukārt trešais vilnis sākas 1990. gados gan kā iepriekšējā viļņa turpinājums, gan arī iepriekšējo neveiksmju pārvērtēšanas periods.
- Attīstības posmi feminismā
- Politisko pētījumu metodes. "Kvantitatīvā un kvalitatīvā pieeja sociālajos pētījumos. Pētījumaprocess"
- Vajadzības
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Vajadzības
Эссе для университета1
-
Politisko pētījumu metodes. "Kvantitatīvā un kvalitatīvā pieeja sociālajos pētījumos. Pētījumaprocess"
Эссе для университета2
-
Nodarbinātības problēmas Latvijā
Эссе для университета3
-
Analīze preses publikācijai Dzimtes studiju aspektā
Эссе для университета3
-
Kā varētu izmainīties komunikācijas teorijas tuvākajā nākotnē
Эссе для университета3