• Balss tonis un intonācija - Tiek uzskatīts, ka smalka un augsta tonalitāte liecina par meliem, tomēr balss interpretācija ir ļoti atkarīga no indivīda runas ieradumiem, rakstura iezīmēm un etniskiem paradumiem.
Tiek uzskatīts, ka galvenais uzdevums vērtējot neverbālās komunikācijas signālus, ir laicīgi pamanīt melus. Spēt atšķirt patiesīgumu no meliem. Jāuzsver, ka konstatēt melus tikai pēc viena veida pazīmēm nav iespējams. Ir domājas, ka lielākā daļa cilvēku, tai skaitā personas, kas ilggadīgi strādā tiesībsargājošajās iestādēs, piemēram, policijas darbinieki veicot nopratināšanu, nav pieraduši patstāvīgi, rūpīgi pievērst uzmanību, dažāda veida pazīmēm neverbālajā komunikācijā. Var piebilst, ka ikviens cilvēks ar normālu sociālo pieredzi var iemācīties pareizi novērtēt cilvēkus, it sevišķi, ja cilvēks, kurš melo, ir emocionāli uzbudināts, nav pieredzējis melot, vai nav psihopātisks melis.
Komunikācija ir efektīva, ja jūtu, domu un vēlmju izpaudumi gan verbālā, gan neverbālā veidā ir saskaņā cits ar citu, ja tie ir savstarpēji papildinoši.
Lai saskarsme būtu efektīva ir svarīga gan informācijas devēja – runātāja un ziņas saņēmēja – klausītāja loma, gan kā sarunas partneri šīs lomas izpilda, viņu prasmes, gan arī sarunas biedru ticība sarunas partnerim un spēja būt pārliecinātam par sevi.
…