Uzņēmuma līgumā uzņēmējs pats brīvi var izvēlēties, kad un kā viņš uzdevumu izpildīs. Bez tam, īpatnība un atšķirība no darba līguma ir tā, ka darbinieks, visbiežāk izmanto darba devēja īpašumā esošos darba rīkus un ierīces, jo darba devēja pienākums ir rūpēties, lai tiktu nodrošināti tādi darba apstākļi, lai darbinieks varētu izpildīt viņam nolīgto darbu (DL 51.p.). Savukārt uzņēmējam darbs jāveic ar saviem darba rīkiem un ierīcēm (Augstākās tiesas Senāta spriedums).
Strīdu gadījumā jāpārzina sīkās atšķirības starp abiem līgumu veidiem, jo, teiksim, gadījumā, kad pasūtītājs izpildītājam piešķīri darba uniformu, darba automašīnu un nodrošina ar visu nepieciešamo (datoru, kancelejas precēm, tālruni), kā arī aprīko viņa darbavietu, tiesa starp pusēm nodibinātās attiecības atzīs par darba attiecībām. (Lukstraupa, 2011).
Visos gadījumos, kad pastāv zināmas šaubas par to, vai konkrētais līgums, kura priekšmets ir darba veikšana par noteiktu atlīdzību, uzskatāms par darba līgumu vai uzņēmuma līgumu, nepieciešama rūpīga visu šā līguma elementu analīze (jo īpaši no darbinieka pakļaušanas noteiktai darba kārtībai un darba devēja rīkojumiem viedokļa) (Kalniņš, 1999).
Nobeigumā autore secina, ka, lai aizsargātu sevi, rūpīgi jāiepazīstas ar līguma formu, lai nepakļautu sevi riskam. Tā kā uzņēmuma līgums pieder pie prasījumiem, kas rodas no darba attiecībām, kur svarīgi abām pusēm ir vienoties par būtiskajām sastāvdaļām, tad tam noteikti arī būtu jābūt rakstiskam un jāizriet no likuma.
…