Eiropas Savienības raksturojums, tās mērķi un loma Eiropas integrācijas procesā. Eiropas Savienības pirmsākumi meklējami 1951. gadā, kad tika izveidota Eiropas Ogļu un Tērauda apvienība. 1957. gadā tika izveidoti Romas līgumi, ar kuriem aktualizējās jautājumi par Eiropas Ekonomiskās Savienības izveides sekmēšanu. 1986. gadā tika izveidots Vienotais Eiropas akts, savukārt 1992. gadā Māstrihas līgums, šajā laikā Eiropas kopiena tika pārdēvēta arī par Eiropas Savienību. Pašlaik Eiropas Savienībā ir piecpadsmit dalībvalstīs, savukārt pēc 2004. gada pirmā maija par oficiālām dalībvalstīm kļūs vēl desmit, tajā skaitā arī Latvija un pārējās Baltijas valstis. Jāpiemin, ka tūlīt pēc Latvijas Republikas neatkarības atgūšanas, viens no galvenajiem ārpolitikas mērķiem
Tālākajā darba gaitā lielāka uzmanība tiks pievērsta Eiropas Savienības galvenajiem mērķiem. Svarīgākie no tiem ir sekojošie: miera un stabilitātes garantēšana, ekonomiskās labklājības palielināšana, Eiropas starptautiskās lomas palielināšana, iekšējās drošības garantēšana, kā arī sociālās labklājības nodrošināšana.
Eiropas Savienībai ir vairākas ļoti svarīgas institūcijas: Eiropas Padome, Eiropas Savienības Ministru Padome, Eiropas Parlaments, Eiropas Komisija, arī Eiropas Justīcijas tiesa un Auditortiesa, kam tālākajā darba gaitā tiks pievērsta īpaša uzmanība. …