No likuma puses ir tā, ka pieņemot Kioto protokolu un ieviešot ES Enerģijas efektivitātes darbības plānu, Eiropas Savienība uzņēmās ievērojami samazināt gan enerģijas patēriņu, gan arī tās CO2 izmešus. Viens no galvenajiem mērķiem bija līdz 2020. gadam samazināt enerģijas patēriņu par 20%. Lai to realizētu, sabiedrībai ir jāizmaina savu attieksmi, lai tādejādi mēs varētu izmantot enerģiju daudz efektīvāk. Pastāv daudzas iespējas kā ikviens var izmainīt savu attieksmi, lai dotu ieguldījumu enerģijas taupīšanā.
Enerģijas efektīvākai izmantošanai, taupīšanai un atjaunojamās enerģijas veicināšanai ir svarīgas priekšrocības attiecībā uz vides ietekmi un ekonomiju: tā samazina globālo sasilšanu; tā samazina atkarību no pamatenerģijas avotiem un fosilajām degvielām; tā ietaupa naudu, liekot mums izmantot mazāku enerģiju efektīvāk (vairāk par mazāku daudzumu).
Enerģijas taupīšana mājsaimniecībās var tikt realizēta divos posmos: pirmajā – piedodot savai rīcībai energotaupības raksturu un otrajā – pareizi izvēloties mājsaimniecības iekārtas.
Lielajām sadzīves iekārtām ir Eiropas Savienības izstrādāts enerģijas patēriņa marķējums – no A (zems patēriņš) līdz G (augsts patēriņš).…