Эссе
Точные науки и природа
Медицина, гигиена, анатомия
Ētiskās vērtības un to izpausmes fizioterapeita darbā-
Ētiskās vērtības un to izpausmes fizioterapeita darbā
2011–2015 гг.
Sirdsapziņas pārmetumi var veidoties arī no nepadarīta vai slikti padarīta darba, pateiktiem vai nepateiktiem vārdiem. Katru dienu ir jācenšas dzīvot ar tīru sirdsapziņu, tā, lai mūža beigās nebūtu jāmokās pašpārmetumos. Parasti mēs ilgi atceramies sev nodarīto ļaunumu, bet ātri aizmirstam paši savu negatīvo rīcību.
Ir viegli mācīt un moralizēt, bet cik daudz negatīvu emociju, pārdzīvojumu un stresu mēs katru dienu sev aiztaupītu, ja censtos katru dienu būt labāki, sirsnīgāki, patiesāki un taisnīgāki. Tad mēs nemocītos tik daudz sirdsapziņas pārmetumos, bet būtu daudz gaišāki, starojošāki; spētu vairāk pasmaidīt vienkārši tāpēc, ka ir labi, darīt labus darbus. Censties domāt labas domas par citiem cilvēkiem, veltīt viņiem labus vārdus. Tad būtu mazāk pašpārmetumu par nelietderīgi izmantotu laiku, nepaveiktajiem darbiem, neizteiktajiem vārdiem…
Uzskatu, ka fizioterapeitam ir jābūt tīrai sirdsapziņai, lai viņam nav kauns par savu darbu. Ja man būs kauns par savu darbu un mani nomocīs sirdsapziņa es nespēšu darīt savu darbu pietiekoši labi un rezultatīvi, tādā veidā, iespējams, kaitējot klientiem vai neizdarot visu līdz galam, es nespēšu iegūt maksimālus rezultātus. Sirdsapziņa ir laba lieta fizioterapeita darbā, tā ir kā motivācija darīt labāk savu darbu.
Manuprāt, ētikai ir liela nozīme fizioterapeita darbā, kā arī katra cilvēka dzīvē. Domāju, ka šī eseja man ir palīdzējusi vairāk izprast ētiskās normas un vērtības. Ētika ļoti labi palīdz fizioterapeita darbā, tā tevi morāli un garīgi sagatavo darbam ar cilvēkiem. Tā tev palīdz labāk izprast katru cilvēku, tā vēlmes, kā arī sniegt šim cilvēkam maksimāli lielu palīdzību, ārstēšanu ar vislabākajiem rezultātiem. Estētiskā vērtība palīdzēs iekārtot atbilstošu darba kabinetu, lai tajā būtu viss man darbam nepieciešamais un lai cilvēki tajā justos ērti un komfortabli. Fizioterapija un ētika ir ļoti cieši saistītas, tās savā starpā palīdz viena otrai, ētika palīdz izprast manu darbu un cilvēkus, bet fizioterapija manas zināšanas par cilvēku ārstēšanu un palīdzību tiem jebkurā veselības problēmā.
…
Jautājumi: kas ir labais un kas ir ļaunais nodarbina cilvēku prātus jau kopš seniem laikiem. Šie jautājumi ir mūžīgi. Labais ir viens no morālās apziņas jēdzieniem un viena no svarīgākajām ētiskajām kategorijām. Jēdzienā labais cilvēki ietver visu to, kas padara viņu dzīvi par labu. Pozitīvās intereses, vēlēšanās, tieksmes, nākotnes ieceres. Labais veicina sadzīvošanu, savstarpēju saskaņu, saprašanos un saderību. Pauž cilvēka spēju būt saprotošam pret citu dzīvību, vajadzībām, interesēm. Labais prasa cilvēkam būt labākam neatkarīgi no tā, vai par to slavēs, smiesies vai ienīdīs. Labais nav līdzeklis, kas kaut kam kalpo, palīdz īstenot kādus mērķus, tas pats ir augstākais un pēdējais mērķis. Labais ir savstarpēji saistīts ar pienākumu, taisnīgumu, dzīves jēgu, godu, sirdsapziņu, mīlestību, estētiskajām vērtībām, patieso. Ļaunais ir ētikas kategorija, kas ir pretstats labajam.
- Ētiskā izglītība
- Ētiskās vērtības un to izpausmes fizioterapeita darbā
- Patstāvīgais darbs ētikā
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Paskāla, Dekarta un Spinozas ētisko uzskatu iztirzājums
Эссе для университета5
Оцененный! -
Ētiskās dilemmas biznesā
Эссе для университета2
-
Vērtības
Эссе для университета3
-
Ēšanas funkcionālie traucējumi kā sabiedrības veselības problēma un tās iespējamie riski
Эссе для университета7
-
Ētiskās problēmas iestādes tēla veidošanā
Эссе для университета2