10. Uzraksti eseju par tēmu;” Mūsdienu cilvēks un pretrunīgā zinātne.” ( 10 punkti)
Mūsdienās zinātne ir tik ļoti attīstījusies, ka dažreiz šķiet, ka vairs jau nemaz nav ko atklāt, izpētīt, taču nē, jau pēc mirkļa mūsdienu cilvēkam liek galdā jaunāko atklājumu vai teoriju, kura atkal aizēno iepriekšējo. Šādi mūsdienu cilvēks nonāk pretrunās gan ar sevi, gan ar zinātni – tikko pierādītais fakts tiek nomainīts ar citu, šis cits pēc kāda laika tiks papildināts un varbūt jau drīz atkal iemainīts. Un zinātne? Šādi arī zinātne nonāk pretrunā ar zinātni. Tas bija pareizi, bet kaut kas cits tomēr ir pareizāk. Visas zinātnes ir pretrunīgas. Kaut kas neskaidrs un neizprotams, labots un vēl labojams, bet varbūt tieši tāpēc mēs, cilvēki, dzīvojam – lai meklētu, papildinātu, atklātu ko jaunu un aizstātu veco.
Reliģijas loma cilvēka dzīvē vairs nav tik aktuāla. Viss, kas kādreiz tika skaidrots kā „Dieva pirksts” , tagad ir zem nosaukuma „fizikas likums”. Cilvēkam reliģijas vietā nāk zinātne. Es nedomāju, ka mūsdienu cilvēks var dzīvot pavisam bez reliģijas, taču zinātne to katrā ziņā ir pabīdījusi malā.
Mūsdienu cilvēka dzīve principā balstās uz visu veidu zinātnes. Bez šīm pretrunīgajām lietām un izgudrojumiem savu dzīvi nevar iedomāties neviens no mums. Tāpat arī jebkuram no mums kādreiz ir radies jautājums „Kā?” „Kāpēc tas notiek tieši tā un nevis citādi?” Un zinātnieks mums atbild ar neapstrīdamu teoriju, kas tiek iegūta veicot novērojumus, pētījumus un eksperimentus. Taču vēlāk izrādās, ka gandrīz jebkuru novērojumu, pētījumu vai eksperimentu varēja veikt arī citādāk, iegūstot pavisam citu teoriju, kura, kā izrādās, ir pareizāka par iepriekšējo, šādi radot priekšstatu, ka jebkuri procesi un parādības gan dabā, gan sabiedrībā, pēc laika tiks skaidroti citādāk.
…