Sākot izskatīt šo visnotaļ interesanto tēmu neapšaubāmi ir jāpievērš uzmanība mākslai un fizikai laiku laikos. Māksla un fizika ir gājusi līdzās jau kopš vissenākajiem laikiem, kad mūsu senči vienlaikus izveidojot pirmos ieročus un darbarīkus, sāka arī zīmēt zīmes un zīmējumus uz alu sienām un traukiem.
Gadsimtiem ritot un cilvēkiem attīstot savas spējas nonākam līdz mūsdienām, kad jau varam runāt par mākslu kā fizikas ietvaru. Mūsdienās kā zināms neviena tehniska, elektriska vai elektroniska ierīce nav iespējama bez sava dizaina vai īpaši veidota mākslinieciska ietvara.
Novērojot mūsdienu straujo ritmu varam iegrimt fizikas un mākslas nākotnes vīzijās. Šādas nedaudz nereālas izjūtas bija iespējams baudīt izstādē „Viļņi”.
Jēdzienu māksla es saprotu kā dzīves-realitātes atspoguļojumu. Jēdzienu fizika es saprotu kā dažādu matēriju kustību un mijiedarbību.
Māksla un fizika ir pastāvējusi plecu pie pleca jau gadu tūkstošiem ilgi. Var pat teikt kad ar pirmo akmens darbarīku parādījās arī pirmais ornaments. Senā māksla sāka attīstīties pirms apmēram 40 gadu tūkstošiem pirms mūsu ēras. Lai gan no sākuma šīs divas lietas nebija tik cieši vienotas, bet to progresā ir novērojams līdzīgs ritējums. Senatnē māksla bija ciešāk saistīta ar reliģiju un rituāliem.…