Mitruma deficīts – noteiktā momentā mitruma iztrūkums gaisā līdz tvaika piesātinātam gaisam.
Rasas punkts – gaisa t, kurā absolūtais gaisa mitrums sasniedz piesātinājumu un kondensējas, tā rezultātā veidojas rasa, kondensāts uz logiem un sienām.
Gaisa mitruma iedarbība uz cilvēku ir atkarīga no gaisa t un ūdens tvaiku daudzuma gaisā. Ja gaisa mitrums ir liels un gaisa t zema, tad siltumatdeve pastiprinās, jo gaiss, kas atrodas apģērba porās kļūst mitrs un labi vada siltumu, tas pasliktina cilvēka sltumsajūtu, un viņš var ātrāk saaukstēties. Turpretī sauss gaiss ir labs siltuma izolators.
Ja gaisa mitrums ir liels un gaisa t ir augsta, tad siltumatdeve tiek apgrūtināta, jo mitrajā gaisā cilvēka ādas virsmas sviedri neiztvaiko, tādēļ ka gaisā ir lielākas ūdens tvaiku daudzums, tā rezultātā organisms pārkarst un var rasties karstumdūriens.
Neliels gaisa mitrums kopā ar zemu gaisa t nerada nepatīkamu sajūtu cilvēkam, taču zems gaisa mitrums un augsta gaisa t pastiprina ūdens izdali, izžūst augšējo elpceļu gļotāda un tā tezultātā rodas sauss klepus un aizsmakusi balss.
Fizikālās īpašības iedarbojas uz cilvēka termoregulāciju – siltumradi un siltumatdevi. Pārsvarā, gaisa fizikālo īpašību negatīvā ietekme uz cilvēka veselību izpaužas kā saaukstēšanās. Lai cilvēks justos komfortabli, un saglabātu optimālu vielmaiņu, gaisa mitrumam, gaisa spiedienam, kaisa kustībai un gaisa temperatūrai jābūt pareizā kombinācijā. Pie dažādu šo rādītāju kombinācijām ir arī jāpiedomā par apģērba, ko valkāt ikdienā, lai izvairītos no gaisa fizikālo īpašību faktoriem, kas negatīvi var ietekmēt cilvēka organismu.
…