Mūsdienās pastāv daudzi mediju baroni pasaulē, kuriem pieder vairāki masu mediji. Šie cilvēki saucās par moguliem. Savā darbā par „Globālie mediji” („Global Media”) Compaine B. raksta par to, ka transnacionālās korporācijas, ekonomiskie grupējumi un šie moguli (parasti tiem ir oligarhi) kontrolē masu mediju sistēmu pasaulē un tādā veidā ietekmē sabiedrības domu. Toties autors neredz šo problēmu kā būtisko un noteicošo. Lielos vilcienos, pēc viņa domām, nevar teikt, ka šīs te lielās kompānijas pārņem kontroli par pasauli. Tomēr masu mediji šodien ir diezgan neatkarīgi, lai paliek daudzmaz objektīvi.
Pēdējo 15 gadu laikā masu mediju kompānijas ir piedzīvojušās straujo attīstību. Tas ir skaidrojams ar to, ka beidzās Aukstais karš. Līdz ar to sāka attīstīties ekonomika post-kuministiskajās valstīs un demokrātijas un plurālisma līmenis (kas tieši sekmē masu mediju neatkarības pakāpi).
Ir svarīgi pieminēt Amerikas Savienoto Valstu lomu masu mediju attīstībā. Pēc autora domām, teiksim, ASV nedominē masu mediju pasaules tīklā. Viņš paskaidro šo viedokli ar to, ka šobrīd, teiksim, Eiropā, valstī parasti ir 2-3 vadošiem valsts kanāli, pāris Eiropas kanālu un viens vai divi Amerikas Savienoto Valstu televīzija kanāli. Pēc autora domām, tas fakts, ka ASV pieder parasti tikai viens vai divi kanāli valstī, liecina par to, ka pastāv vairāki daudzi kanāli un šis viens amerikāņu kanāls būtiski neko nevar ietekmēt.…