Luga “Zilā” ir drāma 3 cēlienos, kurā iezīmējas vairākas arī mūsdienās aktuālas problēmas. Pirmkārt, tās ir attiecības ģimenē un paaudžu konflikts, otrkārt, tā ir latviešiem sāpīga problēma- mūsu kultūras mantojuma, Latvju Dainu, saglabāšana.
Jura un viņa vecāku attiecības nekad nav bijušas ideālas. Vecāki centušies audzināt Juri dodot viņam visu, bet aizmirstot pašu galveno- mīlestību. Kā teica Vidvuds: “(..) Pēc Pestalocija sanāk, ka visa tā saucamā audzināšana ir mīlestība plus personiskais piemērs.” Taču Jura vecāki deva viņam mantiskas vērtības, nevis neviltotu mīlestību. Šo manu uzskatu pierāda Rasmas un Jura saruna, kur Juris saka: “Kad es tev jautāju kā es dzīvošu, es nedomāju par to, ko es ēdīšu…”. Tāpēc arī Rasmas un Jura nesaskaņas sākušās jau sen.
Galvenais lugas notikumu virzītājs un pamats ir avārija. Juris pagātnē bijis Murkšķis- dzērājs un uzdzīvotājs, jo viņam vienmēr bijusi nauda, ko daudzi izmantojuši. Un tad kādu reizi, braucot dzērumā, Juris avārijā nositis vecmāmiņu, tēvu un biedreni Švāni. Tādēļ Juri moka sirdsapziņas pārmetumi, jo viņš sevi uzskata par vainīgu, un, lai gan Rasma to noliedz, es domāju, ka arī viņa dēlu uzskata par vainīgu.
…