Drīz vien pēc islama rašanās jaunās reliģijas piekritēji sāka iekarot kaimiņu tautas. No 700.-1500.gadam četras musulmaņu tautas iebruka Indijā. Rezultātā lielākā Indijas pussalas daļa tika apvienota musulmaņu varā. Lai gan indiešu vairākums saglabāja uzticību hinduismam, musulmaņu valdnieki spēcīgi ietekmējuši Indijas sabiedrību un kultūru.
Visi agrākie iebrucēji Indijā pamazām pievērsās hindu kultūrai un sajaucās ar hindu sabiedrību. Hinduisms un Islams bija atšķirīgi jau pašos pamatos. Musulmaņi visus cilvēkus uzskatīja par vienlīdzīgiem, toties hinduisti ievēroja striktu iedalījumu kastās. Tāpēc abas reliģijas nespēja saplūst.
712.gadā pāri Persijas kalniem Indijā iebruka pirmie musulmaņi. Jaunu uzbrukumu indijai sāka turku musulmaņi no mūsdienu Afganistānas. 11.gadsimtā 17 reizes musulmaņi uzbruka Indijas zemēm, viņi visu izlaupīja un nogalināja daudzus šo zemju iedzīvotājus. 1175.gadā iebruka nākamā turku grupa. Tie ieņēma Indijas ziemeļus Dekānā. Indijā izveidojās musulmaņu valsts, kuru sauca par sultānu un kuras galvaspilsēta bija Deli. Sultānu vara saglabājās 300 gadu. Deli sultāni dzīvoja lielā greznībā, tāpēc izplatījās dažādi mākslas stili. Deli sultanāts nekļuva par stabilu valsti, jo sultānus viegli gāza izmantojot sazvērestības un to ka viņi dzīvoja pārāk tālu no sev piederošajām provincēm.
…