Secinājumi
1) Mūsdienās Īrija ir viena no attīstītākajām valstīm pasaulē.
2) Īrijas ekonomika ir visstraujāk augošā starp Eiropas Savienības un OECD valstīm.
3) Īriju raksturo kā modernu valsti, kas atkarīga no ārējās tirdzniecības, jo atvērtas vairākas lielo ASV uzņēmumu ražotnes un Eiropas uzņēmumu centrālie biroji, tādējādi eksporta ieņēmumu dinamika turpina pieaugt.
4) Īrijas valdība ir ieviesusi virkni nacionālās ekonomikas programmas, kas ierobežo cenu un algu inflāciju, tāpēc inflācijas temps pēc finanšu ekonomiskās krīzes lēnām stabilizējas.
5) Izvērtējot IKP, Īrijas ekonomikas pašlaik atrodas ekonomiskās aktivitātes cikla kāpuma fāzē.
6) Pēc 2008.gada finanšu ekonomikas krīzes vērojams augsts bezdarba līmenis, taču Īrijas darbaspēks tiek raksturots kā augsti kvalificēts, kurš, piedzīvojot ekonomikas attīstību, varētu kristies.
7) Valsts budžeta deficīts samazinās, taču pieaug valsts parāds, kas saistīts ar vietējo banku aizdevumiem, kuru finansējums tika meklēts ārzemēs nekustamo īpašumu „burbuļa” laikā.
8) Gan stimulējošā fiskālā politika, gan stimulējošā monetārā politika ir veicinājusi Īrijas ekonomikas atslābšanu, jo valdības izdevumi un procentu likmes samazinās, reālais IKP un pieprasītais preču un pakalpojumu apjoms pieaug. Par to arī liecina makroekonomiskais līdzsvars un kopējo izdevumu grafiks.
…