Lauksaimniecībā radioaktīvos materiālus izmanto pārtikas kultūru uzlabošanai, pārtikas konservēšanai un kaitēkļu apkarošanai. Tos izmanto arī augsnes mitruma, erozijas ātruma un mēslojuma absorbcijas efektivitātes mērīšanai.
Tagad visā pasaulē pieaug gamma staru un elektronu staru izmantošana pārtikas apstarošanā, lai apkarotu patogēnus un pagarinātu pārtikas glabāšanas laiku.
Jāatzīmē arī kodolenerģijas izmantošana transportā. Kodolenerģija ir īpaši piemērota kuģiem, kuriem ilgstoši jāatrodas jūrā bez degvielas uzpildes, vai jaudīgām zemūdenēm.
Kā redzam no iepriekš minētā, kodolenerģijai ir milzīgs pluss cilvēka dzīvē, no kura nav jābaidās tikai kodolsprādziena iespējamības dēļ. Kodolenerģijas izmantošana ir mūsdienu civilizācijas atribūts, cilvēces attīstītās dzīves rādītājs. Nav šaubu par tā ietekmi uz cilvēces dzīves kvalitāti kopumā un atsevišķās nozarēs, piemēram, pārtikas pārstrādē, transportā, medicīnā, lauksaimniecībā utt. Radiāciju var izmantot, lai uzlabotu dzīves kvalitāti daudz vairāk veidos, nekā cilvēki domā.
…