Pirmskonflikta fāze ir līdz brīdim, kad sieva uzzin, ka nauda beigusies. Šeit var minēt frustrācijas pazīmi: gaidu apmānīšana – sievai grūti noticēt, ka vīrs tomēr nav tik racionāls un apdomīgs, kā viņa cerējusi. Sākas konfrontācijas stadija. Konflikta sākumu raksturo galvenokārt neverbālie signāli: paralingvistiskā zīmju sistēma – paaugstināts balss tonis; optiski kinētiskā zīmju sistēma – pastiprināta žestikulācija, izteiktāka mīmika un dažādu ķermeņa daļu motorika, kas atspoguļo emocijas.
Kā barjeru pretējās puses uztveršanā vat šeit var minēt stereotipizāciju no vīra puses, kad viņš saka „Un ja godīgi, tad es neticu, ka sieviete prot labāk par vīrieti apieties ar naudu” un kad piemin, ka tieši viņš ir „ģimenes galva”.
No sievas puses barjera vīra uztveršanā ir tieksme pēc nepretrunīguma – viņai noteikti ir labs priekšstats par vīru, tāpēc viņas apziņa cenšas ignorēt tās īpašības, kuras ir pretrunā ar izveidoto priekšstatu: „Es biju pārliecināta, ka tu spēsi to vislabāk, tāpat kā visu citu...” Tas is iemeslis tam, ka kamēr nekas nebija noticis, viņa redzēja tikai labo situācijas pusi – „vīrs ir tik uzmanīgs, mīlošs, devīgs, izvēlas vislabāko, cenšas atvieglot mums dzīvi ” utt. …