1] Raksturot dzejoļa lirisko ‘’Es’’
1] Dzejoļa liriskais ‘’Es’’ pauž neizpratni par sirds balss savādajiem lēmumiem un izvēli. Ir ciestas sāpes un pārdzīvojumi, taču sirds velk atpakaļ uz šo notikumu vietu, jo ir mīlestība vai pieradums pret to. Domas, kas pauž cerības par to , ka viss atkal būs labi, ka notikušais neatkārtosies, un par to, ka cīņa nedrīkst būt vairs tik platoniska kā līdz šim. Šai cīņai jābūt maigai un ar prātu, bez fiziska spēka. Dzejoļa liriskā ‘’Es’’ spožākais pārdzīvojums ir par vēlmi atgriezties, bet dzīvot mierā. Dzejolī filozofiski tiek apcerēta mūsdienu skarbā realitāte, kad cilvēki sāpina, bet piedod. Piedošanai ir milzu spēks, un šī dzejoļa liriskais ‘’Es’’ apcer vēlmi iemantot šo dzirkstošo piedošanas brīnumu un spēku.
2] Nosaukt un raksturot dzejoļa motīvu
2] Atgriešanās – fiziska darbība ar lielu filozofisku un garīgu nozīmi. Darbība, kas jebkurā dzīves situācijā nozīmē loti daudz. Atgriešanās ir sinonīms vārdam atnākšana vai ierašanās, taču patiesās nozīmes šiem vārdiem ir stipri atšķirīgas. Atgriešanās iemanto kā īpaša un nozīmīga īpašības.
Spēles laukums – Tiešā nozīmē, šie abi vārdi kopā nozīmē kādas galda spēles vai sporta spēles attiecīgo laukumu, kurā norisinās izrietošie spēles notikumi. Literāri vai filozofiski reālajā dzīvē pati dzīve tiek dēvēta par spēli.…