21. gadsimtā Latvija Eiropas kartē sevi ir iezīmējusi kā neatkarīgu valsti ar savu pārvaldi, ekonomiskajiem panākumiem un kritumiem un iesaistīšanos politiskajā arēna, aizstāvot savas intereses un pārstāvot valsts viedokli. Taču vēl pirms vairāk kā pusgadsimta, 2. pasaules kara periodā Latvijas teritorija nokļuva strīda ābola lomā par ietekmes zonu veidošanu tās teritorijā, kļūstot par pievilcīgu mērķi lielvalstu acīs, viegli iegūstamu un iekārojamu. Padomju Sociālistisko Republiku Savienība, izmantojot savu militāro un politisko varenību, palielināja savu ietekmes lomu Latvijas teritorijā, politikā un iekšējā dzīvē, padarot Latvijas iedzīvotājus 2. pasaules karā par lielvalsts PSRS ķīlniekiem.
1. arguments: Latvijas valsts teritoriālais novietojums un valsts iekšējā situācija sekmēja lielvalstu interesi par Latvijas iekļaušanu to sastāvā.
Pierādījums nr.1
2. pasaules karā Latvijas iedzīvotāji nonāca savas vislielākās bagātības – zemes/valsts teritorijas ķīlnieku statusā. Latvijas teritorijā atrodas izeja pie Baltijas jūras, neaizsalstošas ostas, kas ir nozīmīgs faktors tirdzniecības attīstībai, ko veicina arī jau pielāgotās ostas un iepazītie tirdzniecības ceļi. Turklāt kara stāvoklī neaizsalstošas ostas ir spēcīgs trumpis – tā ir iespēja pat ziemā uzbrukumā sūtīt kara kuģus.…