1940. gada 17. jūnijā pulksten 5 no rīta PSRS karaspēks sāka pāriet Latvijas robežu. Laiks no 1940. gada vasaras līdz 1941. gada vasarai Latvijas vēsturē iezīmējas kā viens no drūmākajiem periodiem, kad līdz ar padomju okupācijas sākumu iesākās pusgadsimtu garais svešu varu periods mūsu valstī. Lai arī cik sāpīgi nebūtu atcerēties šos briesmu laikus un notikumus, kas vajājuši mūsu dzimteni, tomēr tā ir mūsu valsts vēsture, un to ir jāzina katram latvietim. Par šiem laikiem mums stāsta Latvijas Okupācijas muzejs, kas kopš 1993. gada vasaras atrodas Strēlnieku laukumā Rīgā.
Šajā nedēļā Latvijas Okupācijas muzejā paviesojos arī es. Nekad iepriekš tur nebiju bijis un biju patīkami pārsteigts, cik daudz savākts un izveidots tikai par cilvēku ziedojumiem. Protams, šos baisos laikus pilnībā nespēj parādīt neviens muzejs, neviena izstāde vai izrāde, tomēr uzskatu, ka Latvijas Okupācijas muzejs sniedz ļoti daudz un kvalitatīvas informācijas. Pats izstaigāju visu muzeju un īpašu uzmanību pievērsu tieši 70. un 73. stendam.
Tie stāstīja par Nacistu politiskajiem plāniem un saimniecisko politiku Latvijā. Vācija izstrādāju plānu par Ostlandes izveidi. Šo Baltijas kolonizācijas un ģermanizācijas plānu Vācija izstrādāja jau 1941. gadā, tomēr vēlāk tas tik vairākas reizes pārstrādāts.…