Stāstā ir neuzticams narators, kurš ir svarīga sastāvdaļa teksta izpratnē kā arī modernisma pazīme. Stāstītājs ir apsūdzētais. Lasītājs ir spiests skatīties uz stāstu no dažādām perspektīvām. Lasītājam arī jāmēģina saprast, kā narators skatās uz sabiedrību. Stāsta norises vieta ir tiesa un cietums. Tiesnesis ir lasītāja simbols. Grāmata ir rakstīta trešajā personā, bet notikumi tiek skatīti ar Jozefa K. acīm.
“Process” ir rakstīta arī nelineārā veidā, kas arī ir modernisma iezīme. Stāsts veidots no daudziem īsiem stāstiem un anekdotēm. Tomēr tikai tad, kad lasītājs izlasa un redz, kā narators apraksta grāmatas tēlus un citus notikumus, lasītājs var interpretēt to. Lasītājs var redzēt, kā narators ir tendenciozs savos izteikumos pret visu procesu un Jozefu K.
Noslēgumā stāsta "Process" sižetā un tēmās ir vērojams modernisms. Sižeta ziņā modernisma tēma tiek demonstrēta, izmantojot neuzticamu naratoru, simbolismu un melno humoru. Runājot par stāsta tēmām, atsvešinātības tēma tiek demonstrēta, izmantojot tādus motīvus kā izolācija un Jozefa K. dehumanizācija. Birokrātijas tēma tiek demonstrēta, izmantojot tādus motīvus kā tiesa, sabiedrība un likums. Noslēgumā modernisma tēma tiek parādīta visā stāsta "Process" sižetā, stāstījumā un tēmās.
…