Avīzes redakcijā valda draudzīga gaisotne – cilvēki cits citu labi pazīst un ir draugi arī ārpus darba. Jaunākais kolēģis vēl nav pietiekami iekļāvies kolektīvā, tāpēc ir rezervēts un nepiedalās daudzos pasākumos.
Kādu dienu notiek pasākums, par kuru jaunajam žurnālistam ir jāveido raksts. Šajā pasākumā tiek lietots arī alkohols, tur piedalās arī redaktora vietnieks, kuram alkohola lietošana ir problēma, bet viņš to neatzīst. Šajā pasākumā notiek kautiņš, kura laikā tiek ievainoti vairāki cilvēki, bet tikai jaunākais žurnālists zina, ka vainīgs ir bijis redaktora vietnieks.
Jaunajam žurnālistam paveras lieliska iespēja – uzrakstīt labu rakstu, atklājot sabiedrībai patiesību un iegūstot patiesa žurnālista slavu, vai gadījumu noklusēt. Jaunais žurnālists nolemj rakstu uzrakstīt, bet pēc tā redaktora vietnieku atlaiž no darba. Turpmāk redakcijā jauno žurnālistu pārējie darbabiedri boikotē un traucē darbam.
Jautājums ir par to, vai jaunais žurnālists darīja pareizi.
Šajā situācijā ir iesaistīti visi redakcijas darbinieki, galvenais redaktors, viņa vietnieks un jaunais žurnālists. Redakcijas darbiniekiem ir sajaukušās darba attiecības ar personiskajām, tādēļ viņi šādā veidā cenšas atriebties žrnālistam, viņus interesē, pēc viņu domām, taisnīgs sods, kas izpaužas jaunā žurnālista boikotēšanā. Iespējams, viņu intereses saistītas arī ar to, lai darbā atgrieztos bijušais redaktora vietnieks, kas nozīmētu iepriekšējās kolektīva un kārtības atjaunošanu.…