Tas attiecas gan uz laulātajiem, gan un nepilngadīgajiem no vienas puse. Savā prakses laikā saskāros ar situācijām, kad kāds no laulātajiem vēlējās pārdot īpašumu, kas iegādāts laulības laikā, kura ir izirusi, bet nav oficiāli šķirta. Šādos gadījumos arī ir nepieciešam otra laulātā piekrišana un praksē bieži vien laulātais nepiekrita īpašuma pārdošanai, kas radīja sarežģījums pārdevējam.
Kopumā atsavinājuma ierobežojumi vai aizliegumi ir nepieciešami interešu aizsardzībai. Jautājums ir kad un kādos gadījumos šī aizsardzība ir patiešām nepieciešama, jo mūsdienās daudziem cilvēkiem ir savtīgas intereses un bieži vien šie ierobežojumi un atsavinājumi tiek izmantoti savtīgos nolūkos.
Savā prakses laikā saskaroties ar dažādām situācijām, saskatīju faktu, ka šie ierobežojumi un aizliegumi bieži vien nevis aizsargā, bet gan rada apgrūtinājumu, tāpēc bieži vien rodas atsavinājumi, kas noslēgti pēc aizlieguma uzlikšanas un ir neesoši spēkā, neatkarīgi no tā vai tie ir vai nav reģistrēti zemesgrāmatā. Šādas situācijas, ar kurām saskāros lika man aizdomāties, ka šie atsavinājumi un ierobežojumi dažās situācijās ir pārāk vispārēji un tieši tāpēc būtu nepieciešams noteikt, kurās situācijas patiešām ir nepieciešami šie ierobežojumi un aizliegumi.
…