Sazinoties internetā, tāpat kā tiešajos kontaktos un lietišķajā korespondencē, pastāv noteiktas etiķetes normas. Taču jāatzīmē, ka tīkla etiķete pašreiz ir tikai tapšanas stadijā, kas ir definēta kā netiķete. Netiķeti lieto visā pasaulē. 21. gadsimta cilvēki virtuālo telpu jau zina no bērnības, tāpēc tiek pieņemts, ka netiķeti mācīt nav jēgas, jo, ir cerība, ka visi indivīdi jau kaut kā zina likumus interneta vidē, jo patiesībā tie ir sava veida "nerakstītie likumi". Tie sastāv ar sava veida uzvedības normām, kuras raksturo saskarsmes nosacījumus vai paveidus virtuālajā telpā. Turklāt, nav īstas vienprātības par to, kas patiesībā ir “labas” digitālās jeb netiķetes manieres, un, pat ja būtu, šī vienprātība nemitīgi mainītos, attīstoties tehnoloģiju attīstībai un sociālajiem paradumiem.
Netiķetes pamatsapratne ir būtisks mūsdienu “maigo ētikas prasmju” aspekts, komunikācijas un sociālās prasmes, kuras bieži tiek minētas kā nepieciešamība gūt panākumus darba vietā un ir tikpat svarīgas arī personīgajā dzīvē. Tā kā internetā trūkst ķermeņa valodas vai sejas izteiksmes, paziņojuma sajūtas veidu jeb intonāciju bieži var nepareizi izprast. Lielākā daļa mūsdienīgo cilvēku dzīves notiek tiešsaistē, netiķete ir kritiski svarīga starp mūsdienu cilvēkiem, jo tāpat kā indivīdi vērtē apkārtējos indivīdus pēc viņu uzvedības reālajā dzīvē tāpat arī jāņem vērā, ka cilvēka manieres digitālajā sfērā atstāj kaut ko vēlamu vai to pašu, jo arī tur indivīdi vērtē viena otra uzvedību. Tāpēc, cilvēkiem, kuri sazinās tiešsaistē, jāatceras, ka viņi ir kontaktā ar citiem cilvēkiem, un viņiem vajadzētu izturēties tāpat kā pret viņiem personīgi.
Netiķetes ietekme ir atkarīga no tā, kur to lieto. Ja darbā izmanto etiķeti, tad tās pamātā tiek uzturētas biznesa attiecības. Ja runājot ar draugiem vai paziņām virtuālajā vidē tad lieto netiķeti, kurā indivīds ir pietiekami pieklājīgs konkrētajiem adresātiem. Netiķeti izmanto arī lai palielinātu savu klātbūtni tīmeklī, kur indivīds veido sev pozitīvu reputāciju. Netiķete parāda ne tikai profesionalitāti un pieklājību, bet arī nosaka personas raksturu internetā jeb virtuālajā vidē.