Neskaitot garantijas, kuras pārdevējs vai pakalpojumu sniedzējs dod attiecībā uz preces vai pakalpojumu kvalitāti, civiltiesiskos līgumos parasti tiek iekļauti papildus apliecinājumi un garantijas (vispārīgas vai ļoti konkrētas), uz kuru pamata attiecīgais līgums tiek noslēgts, piemēram: - par pušu tiesībspēju un rīcībspēju; - par līdzekļu pietiekamību; - par īpašumtiesībām uz preci vai pakalpojumu; - par strīdu neesamību attiecībā uz preci vai pakalpojumu; - par maksātspēju, u.c., ievērojot konkrētā līguma specifiku.
Līgumā var tikt ietverti konfidencialitātes noteikumi, lai aizsargātu komercnoslēpumu, kā arī citu sensitīvu informāciju, kuras izpaušana var kaitēt līdzēju ar likumu aizsargātajām interesēm. Būtiski līgumā definēt, kāda informācija uzskatāma par konfidenciālu.
Līguma spēkā stāšanās, grozīšana un izbeigšana arī ir nepieciešama līguma sastāvdaļa, kurā tiek precizētas līguma robežas un pielikti daži nepieciešamie punkti līgumā.
Līguma noslēgumā norādāmi citi noteikumi, kuriem ir vairāk formāls raksturs, taču tie vienlaikus ir svarīgi korektas līguma izpildes nodrošināšanai.
Mēs visi ikdienā sastopamies ar dažāda veida līguma procesiem, kā, piemēram, nopērkot biļeti no tramvaja vadītāja, mēs apstiprinām līgumu, kurā ir noteikti nosacījumi šoferim piegādāt patērētāju nepieciešamajā galapunktā un patērētājam saglabāt biļeti līdz brauciena beigām, netraucējot pārējiem pasažieriem.
…