-
Poligāmas ģimenes
Tomēr cits pētījums par poligāmu ģimeņu bērniem (Al-Sharfi, Pfeffer, & Miller, 2015) atklāja to, ka šiem bērniem ir izteiktākas garīgās veselības problēmas, sociālās problēmas un, pretēji iepriekšējā pētījuma secinājumiem, arī zemāks akadēmiskais sniegums, nekā bērniem, kas nākuši no monogāmām ģimenēm. Šie atradumi varētu būt precīzāki, balstoties uz to, ka šie secinājumi tika izdarīti pēc vairāku citu pētījumu atradumu apkopošanas (tika analizēti visi pētījuma veicējam atrodamie publicētie pētījumi par poligāmām ģimenēm un viņu bērniem, kuri publicēti no 1994. Līdz 2014. gadam).
Ne tikai bērni, bet arī sievietes tiek bieži pētītas poligāmijas kontekstā. Kādā pētījumā (Al-Krenawi, 2013) iegūtie dati atklāja, ka sievietēm poligāmās laulībās ir mazāka apmierinātība ar savu dzīvi un laulībām, kā arī vairāk garīgās veselības problēmu nekā sievietēm monogāmās laulībās. Šīm sievietēm plaši izplatītas ir tādas psihiskās problēmas kā paaugstināta somatizācija, depresija, naidīgums un pat psihožu piedzīvošana. Tika pētīts arī tāds fenomens kā “pirmās sievas sindroms”. Tas tika pētīts, salīdzinot pirmo vīra sievu ar otro un trešo sievu poligāmās laulībās. Atklājās tas, ka pirmās sievas ziņo par lielākām ģimenes problēmām, mazāku apmierinātību ar dzīvi, vairāk uztraukumiem, vairākām paranoiskām idejām un vairāk psiholoģiska rakstura problēmām nekā otrās un trešās sievas.
…
1. Poligāma ģimenes modeļa raksturojums un poligāmijas vēsturiskais konteksts Poligāmija ir tādas laulības attiecības, kurās iesaistīti vairāk nekā divi laulātie (Thobejane, & Flora, 2014). Poligāms ģimenes modelis ir sastopams dažādos formātos, bet visizplatītākajā poligāmijas formā ir viens vīrietis, kuram ir vairāk nekā viena sieva (poligīnija jeb daudzsievība). Atsevišķās kultūrās sastopams arī pretējs formāts, kad vienai sievai ir vairāki vīri (poliandrija jeb daudzvīrība)... 2. Poligāma ģimene un strukturālā funkcionālisma perspektīva Strukturālā funkcionālisma teorija ir ideāli piemērota, lai veiktu poligāmu ģimeņu izpēti. Poligāmas ģimenes strukturālā funkcionālisma perspektīvā tiek uzskatītas par nukleārās ģimenes paveidu (Grossbard, 1993). Tas ir tādēļ, ka arī šajās ģimenēs ir gan māte, gan tēvs. Poligāmijā iesaistītās sievas var dzīvot kopā... 3. Poligāma ģimenes modeļa salīdzinājums ar monogāmu ģimenes modeli Cilvēkiem ir atšķirīgi priekšstati par to, kādam jābūt ideālajam attiecību modelim un to, kāds attiecību veids viņiem pašiem ir vispiemērotākais, īpaši romantisko attiecību ziņā... 4. Nesen veiktie pētījumi par poligāmām ģimenēm Kādā 2016. gadā veiktajā pētījumā par poligāmām ģimenēm, izmantojot strukturācijas teoriju, tika pētīts ģimenes lomu sadalījums poligāmās ģimenēs, ar īpašu uzsvaru uz to, kā šīs ģimenes nosaka un uztur sev piešķirtās lomas un kā ģimenes struktūra pielāgojas grupas dalībnieku izmaiņām...
- Ģimene kā sistēma
- Ģimenes nozīme bērnu audzināšanā
- Poligāmas ģimenes
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Ģimenes nozīme bērnu audzināšanā
Эссе для университета2
-
Ģimene kā sistēma
Эссе для университета5
-
Ģimenes veidošana - binukleāra ģimene
Эссе для университета7
-
Ģimenes raksturojums sociālpsiholoģiskajā skatījumā
Эссе для университета4
-
Ģimenes raksturojums sociālpsiholoģiskajā skatījumā
Эссе для университета2