Psihoanalitiskā pieeja analizē vairākus aspektus - agrīnās bērnības, dzīves stila sabiedrības, zemapzinas, pieredzes, kultūras un citas lomas personības attīstībā. Dažādi psihologi uztvēra attīstības procesu dažādos veidos un katrai teorijai ir gan stiprās, gan vājās puses. Šo teoriju izprašana paplašina redzes loku, ļauj apskatīt attīstības procesu no dažādām perspektīvām un parāda, cik daudzos veidos var analizēt cilvēka attīstības procesu.
Rakstot šo eseju autorei bija iespēja iepazīt dažādus viedokļus par to, kādi faktori nosaka personības attīstības gaitu, kādos posmos var to iedalīt un pēc kādiem kriterijiem. Teoriju daudzveidība pierāda attīstības psiholoģijas priekšmeta sarežģitību un cilvēka attīstības daudzpusību.
Mūsdienās attīstības psiholoģijas teorētiķu pamatatziņas nav zaudējušas savu zinātnisko nozīmību, bet tās tiek rediģētas saskaņā ar jaunāko pētījumu rezultātiem. Arī šobrīd attīstības psiholoģijai ir liela nozīme, jo tā operē ar koncepcijām, kuras ir plaši pielietojama psihoterapijā, bērna audzināšanas procesā ģimenē, skolas pedagoģijā un sociālajā darbā.
…