-
Rūdolfs Blaumanis, novele "Purva bridējs"
Es nosodu Edgara sliktos ieradumus, bet nevar nosodīt to, ko nevar labot. Edgara ieradumi ir nelabojami. Es drīzāk nevis nosodu Edgaru, bet man ir žēl, ka tādi cilvēki kā Edgars, vieglprātības dēļ, grimst bezcerības purvā.
5.Kristīne izdarīja viņai tajā mirklī pareizo izvēli. Manuprāt, Kristīne attiecībā pret Edgaru bija pārāk naiva, jo cerēja, ka viņš mainīsies, bet īsta mīlestība, kāda bija starp Edgaru un Kristīni, ir vislabākā izvēle. Pret Akmentiņu viņai nebija mīlestības, bet būtu labāka dzīve. No šīs noveles mēs varam mācīties, kā nepieļaut kļūdas, kādas pieļāva Kristīne, bet kā jau R. Blaumanis ir teicis: "Žogam, ko prāts uzceļ, jūtas viegli kāpj pāri."
…
Sarunā ar māti Kristīne saprot savas mātes stingro nostāju pret Edgaru. Māte vēl savai meitai tikai to labāko, tāpēc sapņo, ka kādu dienu Kristīne apprecēs Akmentiņu. Kristīne cenšas nepievērst Edgaram uzmanību, bet nespēj jūtām pavēlēt. R.Blaumanis novelē radijijis Akmentņa tēlu,jo ,manuprāt, vēlējās parādīt divus pretstatus - Akmentiņu, kurš būtu ideāls Kristīnei, un Edgaru, vienkāršu staļļa puisi ar daudziem netikumiem. Akmentiņš Kristīnei bija kā nākotnes nodrošinājums, bet Kristīnei, par nelaimi Akmentiņam, patika Edgars.
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Mīlestības tēlojums Blaumaņa novelē “Purva bridējs”
Эссе для средней школы1
-
Kristīnes mīlestība Rūdolfa Blaumaņa novelē "Purva bridējs" - laime vai posts
Эссе для средней школы1
-
Rūdolfa Blaumaņa novele "Andriksons"
Эссе для средней школы1
-
Bagātība un laime Rūdolfa Blaumaņa novelē "Purva bridējs"
Эссе для средней школы2
-
R.Blaumaņa "Purva bridējs" - Edgara tēla raksturojums
Эссе для средней школы1