Gīza, Jeruzaleme, Stounhendža. Tās ir vienas no varenākajām un senākajām kultūrvērtībām visas cilvēces vēsturē. Šīs kultūrvērtības pierāda, ka cilvēks, labu mērķu vadīts, spēj paveikt brīnumu lietas, taču aizvien paliek noslēpums, kā senais cilvēks, kuram bija visprimitīvākie darbarīki, spējis uzcelt, ko tādu... Jā viņam noteikti bija prastākie darbarīki taču noteikti ne primitīvas domas un pati domāšana. Šie trīs manis pieminētie objekti nav tikai un vienīgi sajūsmas vērti, bet arī izcili grūta darba un prāta spēju sakopojums.
Gīza. Gara nogāze, kas ved uz Gīzas plakankalni netālu no Kairas, pārceļ apmeklētāju vēsturē apmēram pirms 5000 gadiem. Tālumā trīs galvenās piramīdas izskatās kā kalni ar asām sānu šķautnēm. Kad tām tuvojas, tās nešķiet pārāk iespaidīgas, bet tuvumā piramīdas pārsteidz ar savu izmēru – tās ir milzīgas. Šķiet, ka puse pasaules ir akmeņi otra puse – debesis. Vislielākā ir valdnieka Heopsa Lielā piramīda. Vidējā ir valdniekam Hefrenam, un tā ir tikai nedaudz mazāka. Vismazākā ir valdnieka Mikerina kapenes.
Kā senie ēģiptieši spēja savākt un samontēt tik daudz akmens bluķu, lai tie veidotu celtni 5.3 ha lielā teritorijā? Varbūt viņi izmantoja kādu kompleksu matemātisku formulu?…