Sievietes loma sabiedrībā vienmēr ir bijis interesants izpētes jautājums. Laika gaitā šī pozīcija ir mainījusies neskaitāmas reizes, gan saistībā ar reliģiju, izgudrojumiem, politiku un citiem faktoriem. Lai spētu labāk izprast sievietes nozīmi, nevar tikai apskatīt mūsdienās esošos uzskatus un procesus, jo tie nespēj dot objektīvu viedokli par sievietes lomu. Šī loma ir veidojusies nevis mūsdienās, bet jau kopš cilvēces rašanās mirkļa, tāpēc šajā esejā sievietes pozīcija sabiedrībā tiks apskatīta trīs laika posmos - aizvēsturē, viduslaikos un 20. gadsimtā, jo tieši šajos periodos var vislabāk vērot izteiktus uzskatus par sievieti un procesus, kas šos uzskatus nostiprina.
Izpētot šos trīs periodus, var nonākt pie secinājumiem par sievietes lomu sabiedrībā. Kā arī saprast to, kā ir veidojušies uzskati par sievieti mūsdienās, jo tie tomēr balstās uz vēstures procesiem, kas cilvēci ir skāruši senā vai ne tik senā pagātnē. Tieši tāpēc šī eseja būs kā vēsturisks atskats sievietes lomas maiņā caur dažādiem laikiem, jo tikai tādā veidā, var rast objektīvu atbildi uz jautājumu, vai tiešām sieviete ir otrais dzimums.
Aizvēsturē, kad sāka nostiprināties un attīstīties sabiedrība, sieviete jau savu vietu bija iekarojusi. Senie reliģiskie priekšstati veidoja sievietes auglības kultu, kas nebija saistīts tikai ar bērnu dzemdēšanu, kā diemžēl daudzi to izprot. …