Vai skola ir sabiedrības spogulis? Jautājums, kuram ir divējādas atbildes. Pirmā - skola ir sabiedrības spogulis, ja sabiedrībā ir kādas negācijas, tās noteikti parādās arī skolā. Otrā - skola un sabiedrība ir savstarpēji nesaistītas, skolā notiek viens, sabiedrībā - pavisam kas cits.
Domājot par skolu kā sabiedrības spoguli, pirmā doma, kas nāk prātā ir, ka skola patiešām ir sabiedrības spogulis. Viss, kas notiek sabiedrībā agrāk vai vēlāk parādās arī skolā. Ja sabiedrībā valda neapmierinātība ar pastāvošo iekārtu, ar valdību, cilvēkus satrauc augošā inflācija un „uz vietas stāvošās” algas un dzīves dārdzība kā tāda, tas drīz vien atspoguļojas arī skolā.
Skola - vecāki, bērni, pedagogi. Ja vecākiem trūkst naudas pirmās nepieciešamības precēm, viņi nespēj pietiekoši labi sagatavot savus bērnus skolai. Nopirkt viņiem skaistas burtnīcas un klades, jaunu apģērbu, apavus, skolas somu. Klades un burtnīcas, kas ir nepieciešamākais, nopērk, bet arī ne tās smukākās un dārgākās, bet apavi un apģērbs, nerunājot par skolas somu, paliek agrākie - novalkātie un salāpītie, vai, labākajā gadījumā, kaimiņa atdotie.
…