Šis daudziem zināmais Praids ir nozīmīgs visām apspiestajām sabiedrības daļām, kuras ikdienā saskaras ar nevienlīdzību kā privātajā, tā arī sabiedriskajā dzīvē, zaudējot tās tiesības, kuras pārējiem zināmas kā pašsaprotamas.
Lai gan tiesības laulāties un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi ir vairuma dzīves plāna daļa, sociālā nevienlīdzība Latvijā izpaužas daudz skarbāk; pat primitīvos un it kā pašsaprotamos dzīves apstākļos. Mēs dzīvojam 21. gadsimtā, kad pasaulē tikusi datorizēta, roboti visu paveic mūsu vietā, kā arī tehnoloģiju attīstība ir virzījusies uz priekšu neticamā ātrumā. Zinot, ka arī Latvija salīdzinoši ir attīstīta valsts, ir savādi apzināties, cik patiesībā skarbos apstākļos dzīvo vairums mūsu tautiešu. Laikā, kad cilvēki domā, kā vēl vairāk atvieglot savu dzīvi, Latgales novadā vidēji 50% iedzīvotāju mūsdienās nav ne dušas, nedz vannas, kas, manuprāt, ir absurdi un, godīgi sakot, sirdi plosoši, apzināties, cik skarbos dzīves apstākļos latvieši mēdz dzīvot.1
Secinoši varu teikt, ka situācija Latvijā nav spīdoša – sociālā nevienlīdzība ir ļoti izteikti redzama, īpaši, ja salīdzina, piemēram, Rīgas apkārtni un Latgales novadu, kurā situācija ļoti daudzos aspektos ir dramatiska.
…