Bērni un pusaudži ir tie, kas veidos mūsu tautas un valsts nākotni, viņi kļūs par speciālistiem dažādās dzīves jomās. Tāpēc vecāku un skolotāju pienākums ir rūpēties, lai bērni un pusaudži augtu veseli, pilnvērtīgi attīstītos kā fiziski, tā garīgi, lai viņos veidotos labākās cilvēciskās īpašības un, lai viņiem būtu iespējams iegūt labu izglītību.
Savā referātā izvēlējos tēmu “Veselības problēmas pusaudžu vecumposmā”, jo man ikdienā ir lielāka saskarsme tieši ar šī vecumposma bērniem (5. – 9.klase) un arī meita ir šajā vecumā (13 gadi). Vēlos izprast meitas biežā garastāvokļa maiņas cēloņus, attīstības īpatnības, pusaudžu it kā šķietamo bravūrību.
Mans uzdevums ir uzzināt un izprast pusaudža attīstības īpatnības, tās ietekmi uz veselību, uzvedību un saskarsmi ar līdzcilvēkiem. Bieži pusaudzis maina savu uzvedību, taču reti to saistām ar attīstības īpatnībām. Nezinot vai neizprotot šīs īpatnības, kā vecāki, tā skolotāji spēj nodarīt ļaunumu bērniem un pusaudžiem, kā arī nonākt ar viņiem konfliktsituācijās, jo tieši pusaudžiem ir ļoti daudz dažādu problēmu, kas ir sarežģītas ne vien pašiem pusaudžiem, bet arī viņu vecākiem un skolotājiem.…