Jau no seniem laikiem saskarsme starp citiem cilvēkiem bija katra indivīda neatņemama daļa. Mūsu senči dzīvoja, gāja medībās, būvēja un tirgoja viens ar otru. Un, protams, jau no paša sākuma katrs cilvēks bija individuāls un neatkārtojams. Un tieši tāpēc ne vienmēr divu cilvēku viedokļi sakrita. Tā radās strīdi, lietišķas un sadzīves pārrunas. Un jau no paša sākuma cilvēki centās ja ne pilnīgi pakļaut citu cilvēku, tad vismaz pierunāt, pierādīt savu taisnību.
Un it īpaši tagad, kad mūsu katra dzīvē ir iegājusi tirgus ekonomika un no tā, cik efektīvs, ātrs un pārliecinošs tu pats esi ir atkarīga tava un tev tuvu cilvēku dzīve. Tieši tāpēc ar katru dienu paliek svarīgāk pēc iespējas ātrāk un ar mazākiem zaudējumiem pārliecināt citus darīt tieši to, ko tu (vai kompānija, kur strādā) vēlies. Pārliecināt ne ar spēku un piespiešanu, bet gan ar vārdiem un pamatošanu, jo uz šiem principiem balstās lietišķas attiecības.
Tieši par to, kā citu cilvēku pārliecināt, kā pierādīt citam ka tev ir taisnība, kā likt citam piekrist tev un ir šī grāmata. Šeit tiek runāts par to, kā pārliecināt citu ar vārdiem, kā izvēlēties tieši tos vārdus, kurus sapratīs tavs oponents un kā izvairīties no kļūdām, kad tevi var “noķert” uz vārda.
…