2. Literārā darba saturu veido stāsts par jaunu, nelaimīgu vīrieti, kuram tiek dota otrā iespēja dzīvi sākt no gala.
Tekstā apspēlētās problēmas galvenokārt ir iekšējas. Piemēram, viena spilgta galvenā varoņa problēma ir iekšējs pagrimums un bezspēks, kura cēloņi varētu būt darba un līgavas zaudēšana savas augstprātības pēc. Nespējot tik galā ar šīm sāpēm, varonis ir bezspēcīgs un pakļaujas bohēmas lielajai varai, necenšoties no tās aizbēgt. (bet kad vajadzēja šķirties no pēdējiem pieciem latiem, viņa sirds sāpīgi noraustījās; vai tiešām visu dienu un varbūt vēl rītdienu būs jāpaliek bez lāsītes!!)
Otra liela problēma ir nepastāvība un veiksmes nenovērtēšana. Tās iespējamie cēloņi ir pārlieku lielā ticība saviem spēkiem un jaunības dullums.(Apzinādamies savu pārrakumu, Klāvs toreiz turējās palepni, ģērbās smalki un pārdroši). Viss tas vēršas pret varoni un atkal uzlecošo veiksmi, novedot mākslinieku vēl dziļākā bezdibenī. (Kad Klāvs smagi kāpa lejup pa muzeja kāpnēm, viņš juta, ka noiet pazemē, no kurienes nav atgriešanās).
Paša stāsta pamatā ir viena kompozīcija, kurā ir hronoloģisks stāstījums. To bieži papildina skati pagātnē, kas palīdz labāk izprast varoņa tā brīža emocijas un kādas rīcības iemeslus. Piemēram, atceroties operā nostrādāto laiku – Lūk mazi lodziņi pašā jumtā. Tur Klāvs nostrādāja veselus 5 gadus…
Stāsta kompozīcija sastāv no 5 daļām, kas ir:
Ekspozīcija – Iepazīstināšana ar galveno varoni un iešana uz tirgu.
Sarežģījums – fascinējošās gleznas atrašana un nopirkšana. Tieši šī glezna turpmākajā stāstījumā netieši, bet spilgti iespaidos galvenā varoņa darbības.
Kāpinājums – Uzdrīkstēšanās atgriezties operas mājā un pieņemt vienreizēju izaicinājumu.
Kulminācija – Noslēpumainās gleznas mīklas atklāšana un tās pārdošana.
Atrisinājums – Atgriešanās pie vecās bohēmas un vientulības.
…