Krauls, neapšaubāmi, ir ļoti populārs un ātrs peldēšanas veids. Peldēt vislabāk mācīties jau no agras bērnības, jo šajā periodā vislabāk attīstās kustību iemaņas. Arī kraulu var sākt apgūt no mazotnes, tādējādi attīstot arī elpošanu, kas kraulā ir ļoti nepieciešama.
Šajā veidā peldētāja ķermenis ūdenī atrodas gandrīz horizontāli, brīvi un nesasprindzināti. Galva iegremdēta ūdenī aptuveni līdz acu līnijai. Kāju un roku kustības ir brīvas, ritmiskas. Arī elpošana ir saskaņota.
Roku darbība.
Peldot kraulā uz krūtīm, galveno virzošo spēku ķermenim piešķir roku īrieni. Roku kustības jāizdara strauji: rokas pārmaiņus izdara īrienus ūdenī, tiek izceltas virs ūdens izliktas virs ūdens un ar slīdošu kustību iegremdētas ūdenī. Šis process atkārtojas pārmaiņus ar abām rokām.
Roku kustībām izšķir divas galvenās fāzes:
1. sagatavošanas kustības
2. īriena kustības
Sagatavošanas kustības izdarāmas ātri, taču ar pilnīgi atbrīvotu muskulatūru, lai pēc enerģiska īriena tie atbrīvotos.
Pēc rokas iegremdēšanas ūdenī peldētājs to pastiepj uz priekšu un sāk izdarīt īrienu. Īriens izpildāms enerģiski ar taisnas vai elkonī mazliet saliektas (10-15°) rokas paātrinātu kustību. Īriena laikā roka it kā atgrūžas no ūdens zem peldētāja. Rokas pirksti jātur kopā mazliet saliekti, lai plauksta varētu izdarīt ūdens smelšanai līdzīgu kustību. Galvenais atgrūdiens ūdenī tiek izdarīts ar plaukstu. Īriena laikā tā jātur perpendikulāri attiecībā pret ūdens līmeni. Rokas īriens beidzas pie peldētāja gurna.
…