3. Ūdensprocedūru pielietošanas kontraindikācijas.
Ir vesela rinda slimību pie kurām ūdensprocedūru pielietošana ir kontraindicēta. Tās ir šādas slimības un situācijas: akūts iekaisuma process, sirds un asinsvadu sistēmas patoloģijas ar 2. vai 3. pakāpes nepietiekamību, izteikta ateroskleroze ar sirds vainagartēriju un smadzeņu artēriju bojājumiem, aortas un maģistrālo artēriju stenoze ar audu hipoksiju, tromboflebīta recedīvs, biežas stenokardijas lēkmes, 3. pakāpes hipertoniskā slimība ar insūltu, ļaundabīgie audzēji, labdabīgi audzēji kuri turpina palielināties, saslimšana ar atkārtotām asiņošanām, plaušu kavernozā tuberkuloze aktīvajā fāzē, limfogranulomatoze, infekcijas slimības, progresējoša glaukoma, grūtniecība pēc 5. mēneša, dažādas ādas slimības.
Pie šīm saslimšanām nevar pielietot ūdens dziedniecību kursa veid’;a, tomēr tas neliedz iespēju reizēm pielietot dažas vieglāk panesamās procedūras, kuras atvieglo slimnieka stāvokli.[1]
Nobeigums.
Hidroterapija jeb ūdensdziedniecība ir viena no senākajām ārstniecības metodēm, kas lietota sāpju mazināšanai un slimību ārstēšanai. Hidroterapijas pamatā, kā jau darbā iztirzāts, ir ūdens un tā dziednieciskais spēks. Ņēmot vērā šo faktu ir izstrādātas vairākas metodes ar kuru palīdzību šīs ūdens ārstnieciskās īpašības tiek izmantotas.
Ūdens savienojumos ar dažādām ķimiskām vielām spēj paspilktināt savas dziednieciskās īpašības un būt par pamatu labai terapijai sirds un asinsvadu patoloģiju gadījumā gan ārī nervu sistēmas traucējumu gadījumā. Šā iemesla dēļ katra topošajam un esošam ārtam ir svarīgi apzināt ūdens terapijas sniegtās piekšrocības un iepējas, kā arī censties tās pielietot pacientu ārstēšanā.
…