Salāgošana – adaptācija:
*Ar to apzīmē kādu tiesību modificētu piemērošanu gadījumam ar ārvalsts elementu.
*Salāgotas tiek nevis materiālo tiesību normas, bet gan to tiesiskās sekas, kā rezultātā to piemērošana kādā konkrētajā gadījumā iegūstot atšķirīgu veidolu.
*Salāgošanas nepieciešamību izraisa analītiskā kolīziju tiesību pieeja, kuras rezultātā vadoties pēc atsevišķiem faktiskiem un laika apstākļiem viens faktiskais sastāvs tiek sadalīts vairākās vienādās daļās un atsevišķiem tiesību jautājumiem tiek piemērotas atšķirības tiesības, kā rezultātā ir nepieciešams zināma piemērojamo tiesību sintēze.
*Salāgošanas – adaptācijas (risina tiesnesis pie sprieduma sagatavošanas) uzdevums ir novērst atšķirīgo valstu likumu savstarpējās pretrunas, nekoriģējot materiāli tiesiskās normas, bet gan to piemērošanas sekas, lai pēc būtības novērstu zināmu sociālu netaisnību.
*Ar salāgošanu tiek risinātas normu pretrunas. Normu pretrunu atrisināšanai var izcelt trīs iespējamās tehnikas:
1)vienkārši dodot priekšroku kādam no konkurējošiem regulējumiem– vai nu tas izrietētu no materiāltiesiskiem, kolīzijtiesiskiem vai faktiskiem apsvērumiem. Tas patiesībā noved pie kādas noteiktas kolīziju normas ignorēšanas;
2)kādas kolīziju normas piemērošanas sfēras paplašināšana uz citādi neatbildētu jautājumu;
3)modificēta materiālo tiesību normu piemērošana, piemēram, kāda regulējuma sašaurināšana, papildināšana vai pārveidošana.
*NB! Salāgošanu nedrīkst jaukt ar metodiski līdzīgo tiesību normu iztulkošanu un likuma robu aizpildīšanu.
…