23. Ar ko dārzos nodarbojās?
Vairākkārt jau tika norādīts, ka dārzs savā ziņā bija kā meditācijas un garīgas prakses vingrinājumu vieta, bet ne tikai. Dārzs varēja pildīt arī vienkāršas atpūtas vietas funkcijas, kur varēja atgūt spēkus, smelties enerģiju, kā arī uzturēt savstarpējas sarunas un kontaktu.
24. Kādēļ dārzos novietoja lielus akmeņus?
Ar akmeņu novietošanu dārzos lielā mērā tika apvienota daba un kosmoss. Svētie akmeņi savā ziņā bija nepieciešami pasaules pirmsākumu rekonstrukcijai, kur simbolizēja daļu no pirmsākumā esošajiem kalniem.
25. Kādas ir angļu dārzu mākslas saknes?
Jezuīti bija tie, kas sekmēja ideju par ķīniešu dārzu veidošanu arī Eiropā. Angļu dārzos dominē daba. Dārzs ir apkārtējās ainavas sastāvdaļa. Pakāpeniski tika apkopota arvien vairāk strukturēta informācija par ķīniešu dārzu dizainu un dažādām detaļām, izraisot patiesu ieinteresētību par šī dārza stila ieviešanu arī Eiropā. Angļu dārza pamatvērtības ir labi kopts zāliens, koku un krūmu grupas, dabiskas formas ūdenstilpnes. Mēs nevaram runāt par to, ka angļu dārzs ir ekvivalenta ķīniešu dārza Eiropas versija. Bet savā ziņā var uzskatīt, ka, pateicoties šai eiropiešu interesei par ķīniešu dārziem, radās specifisks un savdabīgs angļu-ķīniešu dārza dizaina veids.
…