Dažādu lēmumu pieņemšanā, piem. par vērtspapīru pirkšanu vai pārdošanu, par aizdevuma piešķiršanu, par darba līguma noslēgšanu un citiem jautājumiem, pamatojas uz finansiālo informāciju un informācijai jābūt ticamai. To vai info var ticēt, vai uz tās var paļauties apliecina neatkarīgais auditors vai revidents. Nepieciešamība izmantot auditora pakalpojumus ir saistīta ar vairākiem apstākļiem:
1.kompānijas saimnieciskas operācijas notiek lielos apjomos, vai arī tās raksturojas ar augstu riska pakāpi, līdz ar to info lietotājiem nepieciešams piesaistīt profesionāļus ar attiecīgo pieredzi lielas apjoma info novērtēšanā un zināšanām par jebkuram tai skaitā sarežģītām attiecīga uzņēmuma operācijām.
2. finansiālas info lietotājiem nepieciešama info nav pieejama, tāpēc ka tās var būt komercnoslēpums, līdz ar to auditoriem nodrošina iekļūšanu šajā finansu info, ņemot vērā nosacījumu, ka komercnoslēpums netiek izpausts trešam personām.
3. pieņemta lēmumu sekas var būt tik nozīmīgas priekš attiecīgiem lietotājiem, ka saņemamas info ticamība ir absolūtā prioritātē.
Finansu pārskata lietotājiem, saņemot info no attiecīga uzņēmuma vadības, veidojas iespēja, kad info piegādātāja intereses nonāk pretrunā ar info saņēmēja interesēm. Neatkarīgie auditori vienmēr strādā savu klientu labā, par klientu var būt vai nu juridiskā persona, vai nu fiziska. Līdz ar to klients ir tā persona, kura piesaista auditoru un maksa viņam atlīdzību, veicot finansiāla pārskata revīziju klients un pārbaudes objekts sakrīt, jo tā ir kompānija, kuru pārbauda. Ir nepieciešams piesaistīt neatkarīgu auditoru, lai noskaidrotu vai viss ko teica uzņēmuma vadītājs atbilst patiesībai un pēc tam auditora ziņojums tiek paziņots uzņēmuma īpašniekiem. Bez ārējiem neatkarīgiem auditoriem. Finansiālo info pārbauda arī nodokļu administrācijā strādājošie auditori, regulējošo institūciju auditori, iekšējie auditori. Neatkarīgais auditors tieši pārbauda vai info ir ticama, bet viņam pašam ticama info nav vajadzīga.…