Sistēmām, kuras ģenerē fliker-troksni, ir sekojošās īpašības:
• efekta lieluma atkarība no to atkārtošanas biežuma: “vāji” notikumi notiek bieži, “stipri” – reti;
• liela jūtība pret ārējām iedarbībām, ja līdz tam pietiekami ilgu laiku ārejas iedarbības nebija;
• pēcdarbība: reakcijas ilgums var būt lielāks par iedarbības ilgumu. Pēc tam atnāk “klusums”, kuru raksturo samazināts fluktuāciju līmenis un samazināta jūtība pret iedarbībām;
• apgriezta reakcijas un iedarbības stipruma proporcionalitāte. Jo stiprāka ir iedarbība, jo ilgāks ir ”klusums”, tāpēc stipras iedarbības var izraisīt stipru reakciju tikai pēc ilgas pauzes.
Visu šāda tipa sistēmu īpašību zināšana dod iespēju saprast un aprakstīt kompleksu un neskaidru šīs sistēmas reakciju uz iedarbību. Fliker-troksnis dod iespēju analizēt saliktas sistēmas un raksturot sistēmu reakcijas.
Secinājumi
Referātā tika noteikts, kas ir troksnis. Īpaši, ko nozīme stacionārais troksnis.
Darbā bija aprakstīts, kas ir baltais troksnis. Darbā ir paradīts baltā trokšņa spektrs, ģenerēts baltais troksnis un arī baltā trokšņa “attēls”. Darbā arī tika minētas baltā trokšņa izmantošanas iespējas un to ietekme uz cilvēka organismu.
Darbā arī bija apskatīts fliker-troksnis. Analoģiski ar balto troksni, darbā ir fliker-trokšņa spektrs un ģenerēts fliker-troksnis. Ir aprakstīta fliker-trokšņa būtība un kā to var izmantot sarežģītu sistēmu analīzē.
…