4. Secinājumi
Ņemot vērā, ka 70% no bibliotēku apmeklētājiem, dodas uz bibliotēku, lai izņemtu vai nodotu grāmatas, var secināt, ka interese pret grāmatām un lasīšanu ir. Arī elektroniskās grāmatas vēl nespēj izkonkurēt parastās grāmatas. Iespējams tāpēc, ka elektroniskās grāmatas piedāvā tikai lielākās pilsētu bibliotēkas un to lasīšanai ir nepieciešams papildus aprīkojums (elektronisko grāmatu lasītājs, planšetdators). Lai arī internetā ir iespējas atrast daudz elektronisko grāmatu, interese par tām nav liela.
Pagaidām grāmatu izņemšana bibliotēkā pārspēj to pirkšanu, tomēr lielā cilvēku interese pēc jaunajām grāmatām, veicina to pirkšanu, jo grāmatu veikalu plauktos tās nonāk daudz ātrāk nekā bibliotēkās.
Bibliotēkas cenšas apmierināt savu lasītāju vēlmes, tāpēc piedāvā ne tikai grāmatu izņemšanu, lasītavu un iespēju izmantot internetu, bet arī rīko dažādus pasākumus un izstādes. Tiek piedāvātas iespējas spēlēt galda spēles, un iesaistīties radošos pasākumos. Iesaistot pasākumos vecākus, bērniem reizēm tiek nodrošināta rotaļu istaba.
Bibliotēkas ir ļoti pretimnākošas arī gados vecāku cilvēku apmācīšanā, piemēram, datorlietošanā. Bibliotekāri arī sniedz konsultācijas un palīdz apmaksāt rēķinus. Bibliotēkas cenšas pielāgoties un sekot līdzi iedzīvotāju interesēm, jo mūsdienās bibliotēka vairs nav tikai grāmatu vācēja un kolekcionētāja, bet arī kultūras, izglītības, informācijas un zināšanu centrs.
Gados jaunus cilvēkus vairāk interesē stāsti un pasakas, romāni, savukārt cilvēki gados dod priekšroku dzejai un biogrāfiskajām grāmatām. Grāmatu izvēlē liela atšķirība starp pilsētu un lauku iedzīvotājiem nepastāv. Sievietēm populārāka literatūras darbu forma ir romāni, bet vīrieši dod priekšroku biogrāfiskajām grāmatām.
…