Boksa cimdiem ir vairāki tehniskie parametri:
• Boksa cimdu svars (uncēs).
• Ārējais materiāls (āda vai ādas aizvietotājs).
• Boksa cimda forma.
• Boksa cimda sprādze.
Tā, kā boksa dzimtene ir Anglija, tad cimdu svars tiek noteikts uncēs, 1 unce ir 28,35g. un uz cimdiem parasti ir apzīmējumi (10-oz; 14-oz utt.). Profesionāļi trenējas ar cimdiem 16-oz un 14-oz. Treniņiem ir nepieciešami cimdi ar lielāku svaru, lai pasargāt sevi no traumām, bet sacensībās parasti izmanto 8-oz un 10-oz (Спортивнaя медицина, 2003).
Labākais variants boksa cimdu ārējam materiālam ir dabīgā āda. Šādi cimdi maksā krietni dārgāk nekā ar ādas aizvietotāja ārējo materiālu, jo dabīgās ādas cimdi ir daudz izturīgāki un daudz lēnāk nodilst ārējais materiāls, līdz ar to kalpošanas laiks ir krietni ilgāks (Спортивнaя медицина, 2003).
Boksa cimda formai ir viens galvenais nosacījums – jo tālāk uz iekšu ievirzās lielais pirksts (īkšķis), jo labāk. Tas krietni samazina īkšķa traumu rašanās iespējas (Спортивнaя медицина, 2003).
8.attēls. Boksa cīņas
un treniņu cimdi
Šobrīd pārdošanā pastāv boksa cimdi ar sprādzi, kas ir uz lipekļiem un arī ar šņorēm. Treniņu nolūkos ērtāk ir izmantot cimdus ar lipekļiem, jo šādus cimdus var ātri uzvilkt un novilkt. Pie tam cimdi ar šņorēm var kļūt par iemeslu traumu iegūšanai uz sejas (Спортивнaя медицина, 2003).
Treniņu boksa cimdus sportisti izmanto darbā ar inventāru (boksa maisi). Šie cimdi atšķiras ar to, ka viņi ir daudz vieglāki nekā boksa cīņas cimdi (treniņu cimdus neiedala svarā pēc uncēm). Izmērā treniņu cimdi arī ir daudz mazāki, jo viņos ir daudz mazāk iekšējā pildījuma. Toties viņi ir daudz izturīgāki pret nodilumu. Treniņu cimdus neizmanto savstarpējās treniņu cīņās „sparingos”, jo tie ir pārāk traumatiski bīstami (Спортивнaя медицина, 2003).
…